Mgr. Jiří Růžička

Středoškolský pedagog, politik a senátor. Absolvent FTVS Univerzity Karlovy v oboru tělesná výchova – český jazyk a literatura. Od roku 1978 učil na Gymnáziu Jana Keplera v Praze 6, kde byl v letech 1990 – 2018 ředitelem. Od listopadu 2018 je prvním místopředsedou Senátu Parlamentu ČR. Po nástupu do funkce ředitele gymnázia se od začátku […]

Středoškolský pedagog, politik a senátor. Absolvent FTVS Univerzity Karlovy v oboru tělesná výchova – český jazyk a literatura. Od roku 1978 učil na Gymnáziu Jana Keplera v Praze 6, kde byl v letech 1990 – 2018 ředitelem. Od listopadu 2018 je prvním místopředsedou Senátu Parlamentu ČR.

Po nástupu do funkce ředitele gymnázia se od začátku devadesátých let zaměřil na koncepci středoškolského vzdělávání a oblast zážitkové pedagogiky – ve spolupráci s  PŠL rozjížděl (1991) první ročníky kurzů pro nováčky na středních školách – adaptačního kursu GO! Je tak jedním ze spoluautorů projektu zážitkových kurzů středoškoláků v ČR. Člen instruktorského týmu IK PŠL v letech 2017 a 2020. Jeden ze zakladatelů Nadačního fondu dobrodružné výchovy v přírodě.

Celý život aktivně sportuje, především v lehké atletice (ve skoku o tyči reprezentoval ČSSR, získal i několik titulů mistra ČSSR v různých věkových kategoriích), lyžování a cyklistice.

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/