Přihlásit se

Cesta vikingů

Dobrodružství! Spolu? HRAVĚ!

DĚKUJEME VIKINGSKÝM MAMINKÁM ZA PŘIHLÁŠKY A TĚŠÍME SE I NA VIKINGSKÉ TATÍNKY!

Kurz plný dobrodružství pro dvojice rodič a dítě ve věku 8-11 let.

Přeneseme vás do tajuplného světa vikingů. Rohatí hrdinové dávnověku prověří váš důvtip i odvahu. Inspirováno příběhy Vikinga Vika od Runera Jonssona.

Navazujeme na mnohaletou tradici „Prázdninovkových“ kurzů pro rodiče s dětmi a chceme tento zážitek poslat dál. Kurz bude náročný tak akorát a Vy dostanete příležitost poznat se s Vaším synem nebo dcerou z úplně jiných úhlů. Nebudete muset řešit co a kdy uvařit, kde spát a hlavně, co dělat. Budete prohlubovat poznání, diskutovat, taktizovat, běhat, plavat, střílet z luku, vyrábět a tvořit. Někdy si užijete čas jen s Vašim potomkem, jindy se společně s ostatními rodiči pořádně zapotíte, abyste v soutěži s dětskou „smečkou“ obstáli se ctí.

Čest, odvaha, dobrodružství, kamarádství, spolupráce, samostatnost – na všechno dojde. Dozvíte se něco o sobě, o svém dítěti, inspirujete se dalšími rodinnými páry a je možné, že s dalšími rodinami vytvoříte partu na věky věků.

Virtuální svět her je sice velká konkurence, my se mu ale postavíme čelem!

Co vás nemine

 • Společné dobrodružství
 • Týden off-line v přírodě
 • Hry ve stylu Prázdninovky
 • Legrace, recese, tvoření, napětí, pohyb a magické okamžiky
 • Překvapení a překonávání sebe samých v míře přiměřené
 • Zážitky
 • Sdílení
 • Rozvoj
 • Noví přátelé
 • Výborná kuchyně
 • Magické prostředí zatopeného lomu

Kolik kurz stojí?

Fusce wisi. Mauris suscipit, ligula sit amet pharetra semper, nibh ante cursus purus, vel sagittis velit mauris vel metus. Maecenas libero. Sed vel lectus. Donec odio tempus molestie, porttitor ut, iaculis quis, sem. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci

Cena zahrnuje:
V ceně je zahrnut pronájem prostor, stravování (plná penze) po dobu kurzu, ubytování v chatkách, pojištění, náklady na materiálové a programové vybavení, program a programová překvapení v rámci kurzu, technické a bezpečnostní zajištění po celou dobu trvání kurzu.

Cena nezahrnuje:
Dopravu na kurz a z kurzu, pojištění storna kurzu

Účastník přihlášením na kurz bere na vědomí, že se jedná o kurz výběrový
Přihlášení neznamená automaticky přijetí do kurzu. Aby byla skupina pestrá, snažíme se z přihlášených zájemců vybrat tak, abychom měli vyvážený počet maminek, tatínků, starších a mladších dětí atp. O přijetí či nepřijetí na kurz vás budeme včas informovat.

Pokud je ve vaší životní situaci částka 19.800 Kč vysoká, můžete se obrátit na Lipnický stipendijní fond, kde můžete požádat o příspěvek na účastnický poplatek. 
Jak požádat o příspěvek?
Na adresu reditel@psl.cz pošlete co nejdříve žádost, která bude obsahovat popis vaší situace a představu o výši stipendia spolu s názvem kurzu, o který máte zájem. Nezapomeňte uvést vaše jméno, adresu, věk a datum.

Někdy zkrátka nastane nepředvídatelné a plány musí stranou. Pokud by bylo nutné zrušit z vaší strany z jakéhokoliv důvodu (i zdravotního) účast na již zaplaceném kurzu, pak platí následující storno podmínky:

 • 16. 5. – 16. 6. včetně 20% z ceny kurzu
 • 17. 6. – 17. 7. včetně 30% z ceny kurzu
 • 18. 7. – 31. 7. včetně 50% z ceny kurzu
 • 1. 8. – 16. 8. a v průběhu kurzu 100% z ceny kurzu

Storno se počítá ze základní ceny kurzu. Pokud nám zaplatíte vyšší částku, vše navíc vám samozřejmě pošleme zpět bez jakéhokoliv krácení.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení žádosti.

Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

Někdy se stane, že náhlá onemocnění (a nejen ta dětská) vás donutí zrušit společný program. Proto doporučujeme uzavřít pojištění storna pro případ, že budete nuceni kurz zrušit.

Zároveň vás chceme ujistit, že pokud by se kurz rušil z důvodu vyšší moci (například karantény/zákazu shromažďování lidí atp.), budeme vracet zpět celou částku.

Často kladené otázky

Zvládnete, ale chceme, aby to někdy byla výzva.

Individuální zdravotní problémy (ne infekční) nejsou překážkou účasti, potřebujeme o nich ale předem vědět, abychom všem účastníkům zajistili bezpečí a mohli případně přizpůsobit program či stravu.  Před kurzem vás ještě požádáme o vyplnění tzv. zdravotního prohlášení. Na kurzu bude zdravotník.

Vaření na kurzu je v naší režii, máme výborné a zkušené kuchaře. Vyhovíme vegetariánům i jedlíkům masa. Vyjdeme také maximálně vstříc dalším požadavkům ohledně potravinových alergií a případných diet. Je ale třeba, abyste tyto požadavky s námi dopředu konzultovali.

Určitě ne. Společně vše hravě zvládneme.

To by bylo skvělé! Těšte se! Choďte plavat a do přírody. Rádi bychom trochu popracovali na vaší odolnosti.

Nebudete potřebovat jinou výbavu než ti, kteří se občas toulají přírodou. Většinu času budeme spát pod střechou, ale batoh, spacák a karimatka se určitě budou hodit. Stejně tak plavky a čelovka. Boty na chození, běhání, ale i sandály. Oblečení, co se nebojíš ušpinit, pohodlné oblečení do místnosti a taky nějaké, kterého ti nebude líto, když náhodou nepřežije kurz. Včas před kurzem od nás dostanete dopis, kde bude přesně napsáno, co budete na kurzu potřebovat a nemělo by v batohu chybět.

Většinu času budete mít střechu nad hlavou. Karimatka, čelovka a spacák se však bude hodit také.

Kurz je zaměřen na dvojici rodič a dítě. Myslíme si, že koncentrovaná pozornost dává společnému času a vztahu výrazně vyšší kvalitu. Společné prožitky posílí váš vztah. Zažijete jedinečné chvíle, na které budete v budoucnu navazovat.

Chceme, aby byl kurz náročný „tak akorát.“ A pro každého to bude asi trochu jinak. Vystoupení z komfortní zóny podle nás k dobrodružství patří a přiměřená odvaha, odolnost a vynalézavost je důležitou vlastností každého vikinga. Náplasti máme, plnou důvěru v účastníky také.

Toto věkové rozpětí zhruba odpovídá čtenářské skupině Vikinga Vika. Zároveň nám umožní v některých částech programu nechat fungovat dětskou skupinu samostatně. Orientačně by děti měly být min. po 1. třídě a nejpozději po 5. třídě. Nejdůležitější je jejich motivace, zda je zajímají vikingové, společné dobrodružství a hry v přírodě, zda jsou ještě hraví a zda mají chuť s vámi na kurz společně jet.

Bydlet budete spolu. Programy budou pro dvojice, pro skupiny, pro celé společenství a nepochybně i takové, při kterých bude dětská a dospělá skupina trávit čas odděleně. Kurz však bude především o společném dobrodružství a o prohloubení vztahu rodiče s dítětem a je připraven pro vás oba.

Ne. Jsme přesvědčeni, že vztah rodič a dítě je důležité budovat jak v úplných rodinách, tak v rodinách s rozvedenými rodiči, a to včetně společné nebo střídavé péče. Hodnotně trávený čas je o to důležitější, pokud rodiče mají v kontaktu s dětmi nějaké omezení.

Přihlášky

16. 08. 2024 - 24. 08. 2024 Cesta Vikingů
Lom na Hřebenech

Chceš se na cokoliv zeptat?

Napiš nebo zavolej Janě Čejkové – Angelice

viking@psl.cz

+420723147878

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/