Přihlásit se

Krajinou snů 2024/25

Laskavý zimní kurz pro prarodiče a vnoučata

Kdy a kde se potkáme?

Úvodní víkend

 • 1. – 3. listopadu 2024
 • chata Štíří Důl na Vysočině
 • vstoupíme společně do Krajiny snů
 • seznámíme se v ní spolu
 • užijeme si podzimní přírodu
 • řekneme si, co nás v zimě čeká a jak se na hlavní část kurzu nejlépe připravit

Hlavní část

 • 2. února – 8. února 2025,
 • chata Jawa ve Strážném v Krkonoších
 • 6ti denní zimní pobyt na horách (bez lyží)
 • zažijeme smysluplně trávený čas pro naši dvojici prarodiče s vnoučetem
 • vyzkoušíme si různé činnosti v zimní přírodě – připravíme si venku snídani i večeři
 • zažijeme nejedno dobrodružství
 • vnoučata se pořádně vyřádí venku ve sněhu
 • prarodiče si užijí odpolední kávičku
 • společně si vyzkoušíme, jak pohodlné je chodit ve sněhu na sněžnicích
 • užijeme si odpočinek u kamen, v sauně nebo v koupacím sudu

Pro koho je kurz určen?

Kurz je primárně určen pro dvojčlenné rodinné týmy, tj. babička či dědeček a jejich vnouče. Věk dítěte by se měl v době konání hlavní části kurzu pohybovat v rozmezí 7 – 10 let.

PŘIHLAŠOVAT SE MŮŽETE DO 12. ZÁŘÍ 2024 DO 15:23 HODIN.

Co si na kurzu společně užijeme?

Čas a prostor být spolu sami

Byli jste už spolu týden v zimě venku? Jen sami dva? Nejste si jistí, jestli to oba/obě zvládnete? Zvládnete. Nebudete na to sami. Prožijete spolu podzimní víkend i týden v zimě. S radostí spolu budete tvořit a objevovat přírodu, a i když vám snad bude třeba i chvilku zima, budete vědět, že v chatě jsou roztopená kamna a horký čaj a kamarádi.

Kouzla podzimní a zimní přírody

Je škoda být zavřený uvnitř, když venku je toho tolik zajímavého. Proč padají listy? A proč se dělají rampouchy? A proč je každá vločka jiná? Spousta otázek a také spousta inspirace. 

Povídání o ctnostech  

Hodnoty, ctnosti. Pro nás všechny jsou důležité. Jak si ale o nich povídat? Jak jim dávat v životě prostor? Prožijeme je sami i společně. Každý den se zaměříme na jednu ctnost a budeme ji žít, soustředíme se na ni, budeme si s ní hrát. 

Vyprávění rodinných příběhů 

Každý z nás má rád rodinné příběhy. Dozvídáme se z nich, jaké to bylo dřív za časů našich babiček a dědečků. Máme ctnosti v genech a známe spoustu příběhů, které by neměly být zapomenuty.

Nová kamarádství 

Ano, budete mít čas jen pro svou dvojici, ale zároveň s vámi na kurzu budou další prarodiče a vnoučata. Děti budou mít s kým dovádět, soutěžit a smát se. Babičky a dědečkové zde naleznou spřízněné duše, se kterými si budou moci vyměňovat názory a inspiraci nebo se jen bavit a popíjet kávu.

Krajinu snů

A to vše budeme společně prožívat v kouzelné Krajině snů. V místě, kde je radost na prvním místě, kde je všechno možné a kde se sní tak sladce, že nás probudí jen neodolatelná touha zažít další nový den. Bude to úžasné dobrodružství!  

Rozbalovací seznam

Cena je minimálně 9 999,- Kč za osobu, což je pro dvojici minimálně 19 998,- Kč.

Nabízíme ale rozpětí ceny za jednoho účastníka 9 999,- až 12 345,- Kč. Kolik nakonec zaplatíte, necháváme na vás.

Každá částka za dvojici v rozmezí mezi 19 998,- a 24 690,- Kč je zcela v pořádku.

Nižší limit odpovídá nutným nákladům kurzu. Vyšší částka nám dovolí pokrýt rozpočet na zajímavější aktivity a programy, které na kurzu můžeme uvést a zároveň umožní účast i těm, kteří nemohou zaplatit vyšší sumu.

Kurz Krajinou snů děláme dobrovolnicky bez jakéhokoliv honoráře a účastnické poplatky slouží k pokrytí nákladů na přípravu a realizaci.

Deset dní kurzuubytování, kompletní strava (včetně možnosti vegetariánské verze; pokusíme se vyjít vstříc i případným dalším stravovacím specifikům), základní úrazové pojištěnívyšperkovaný program se zkušenými instruktory a spousty překvapení. Dopravu tam a zpět si hradíte sami.

Je to tedy 999,9 Kč/osobu a den, ve kterých máte ubytování, jídlo, program a překvapení, která si mnohdy i odnesete domů. Srovnejte to např. s  pobytovou dovolenou, pobytem v lázních nebo s jinými hodnotami, které pořídíte za stejnou cenu.

My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to prostě baví. Nejen kurz samotný, ale i jeho tvorba. A podařený kurz je nám největší odměnou.

Když zrušíte svoji účast na kurzu vy (storno podmínky)

Někdy se ozve nepřízeň osudu a i na akci, kam opravdu chcete, nakonec jet nemůžete. Berte, prosím, na vědomí, že v případě odhlášení se z kurzu již po zaplacení účastnického poplatku (když s vámi již napevno počítáme) jsou stanoveny následující výše storno poplatků:

 • více než 60 dnů až do 60. dne včetně před započetím kurzu: 20% z ceny kurzu
 • méně než 60 dnů až do 30. dne včetně před začátkem kurzu: 30% z ceny kurzu
 • méně než 30 dní až do 14. dne včetně před začátkem kurzu: 50% z ceny kurzu
 • méně než 14 dní před kurzem: 100% z ceny kurzu

Platí, že za cenu kurzu se považuje minimální cena kurzu (tedy 19 998 Kč); jestli nám od vás došla vyšší částka, vše navíc vám samozřejmě pošleme zpět bez jakéhokoliv krácení.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna a je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

Někdy se stane, že náhlá onemocnění (a nejen ta dětská) vás donutí zrušit společný program. Proto doporučujeme uzavřít pojištění storna pro případ, že budete nuceni kurz zrušit.

Pokud je pro vás cena kurzu příliš vysokámáme pro vás řešení – je možné se obrátit na Lipnický stipendijní fond. Pro více informací nás kontaktujte na náš mail krajinousnu@psl.cz

Kdyby pro vás bylo důležité rozložení platby na více splátek, je to možné. Stačí se po přijetí na kurz ozvat na náš mail krajinousnu@psl.cz, kde s vámi Mikin domluví vše potřebné.

Stačí 3 kroky. A znáš to, kdo dřív příjde……

 1. Vyplňte společně přihlášku. V ní nám prozradíte něco o vaší dvojici.
 2. Po odeslání přihlášky dostanete e-mailem potvrzení, že se k nám vaše přihláška dostala.
 3. Potom vám pošleme platební údaje a zdravotní dotazníky. Po jejich vyplnění a zaplacení kurzu (nejlépe do 14 dní) s vámi již na kurzu stoprocentně počítáme

A jen drobné upozornění

Může se stát, že vás na kurz nevezmeme: třeba proto, že od něj budete mít jiná očekávání, než co bude kurz nabízet. A nebo proto, že se nedokážeme plnohodnotně postarat o vaše specifické potřeby, např. zdravotní. Nehledejte v tom ale překážku. Přihlášku rozhodně pošlete, nic tím neztratíte.

Na co se můžete těšit?

 1. …na čas jen pro sebe
 2. …na mráz, co kreslí na okna, štípe v nose a zalézá za nehty
 3. …na teplo u kamen s hrnkem horkého čaje nebo kávy
 4. …na dobrodružství v zimní přírodě
 5. …na společná radost v hromadě sněhu, když nám ho paní Zima dopřeje
 6. …na když ne, společná radost a úsměvy od ucha k uchu kdekoliv jinde
 7. …na obloha s hromadou zářivých hvězd 
 8. …na dlouhou šálu upletenou z rodinných příběhů
 9. …na společné sdílení kouzelné Krajiny snů

Chcete se na něco zeptat?

Neváhejte a ptejte se na cokoli. Zpátky vám odepíše Mikin.

Milan Appel (Mikin)

krajinousnu@psl.cz

Babička Zdenička se těší, že se na kurz vypraví postupně se všemi našimi dětmi:-) S kartami cností pracujeme často, vždycky nějakou vybereme a vystavíme. A písničku Když v noci sněží, kterou jsme dřív neznali, nám Vítek rád pouští. Na kurz vzpomíná moc rád. I když od mamky vím, že jste to tam s ním neměli úplně lehké… Moc vám fandíme, děláte to úžasně!!!!
Pavla
maminka a dcera našich účastníků kurzu
Jakpak Vám všem poděkovat? Té radosti a dojetí tady, a ne ze dvou stran, ale ze tří, protože já se do toho počítám taky. To byl zázrak. Děkujeme Vám.
Šárka
maminka a dcera našich účastníků kurzu
Veliký dík za vše celému týmu, to, že to bylo boží, je především vaše nadšení a pečlivá příprava akce. A ještě za Páju: mamince sdělil, že to šlo, což v překladu pro nás, obyčejné smrtelníky ( jak mi to vysvětlila) znamená jedničku s hvězdičkou a pochvalou. Mějte se moc hezky, držte se všichni ve zdraví a moc se těším na shledanou v únoru.
Slávka
účastnice našeho kurzu

Přihlášky

02. 02. 2025 - 08. 02. 2025 Krajinou snů
Petra Černá
Strážné, Krkonoše

Krajinou snů 2022

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/