Přihlásit se

Život je gotickej pes 2024

„Jistým bodem počínaje, není již návratu. Toho bodu je třeba dosáhnout.“ Franz Kafka

Zažij s námi dobrodružství na legendární zimní expedici !

Po sedmi letech, které jsme věnovali objevování divoké přírody Altaje a Laponska se vracíme na hřeben Polonin na Slovensku. Chceme studenty středních a vysokých škol naučit, jak pobývat v zimní přírodě. Naučíte se nové dovednosti. Poznáte sami sebe. Společně zažijeme krásnou zimní expedici.

Vydej se s námi na sněžnicích do nejmalebnějšího a nejdivočejšího koutu ve Střední Evropě.

Projdi se s námi bezpečně zimním pralesem národního parku Poloniny.

Kdy? Kde? Kolik?

Projekt se skládá ze tří částí.

8.-10.11.2024 Prolog (Vysočina) – seznámení expediční skupiny navzájem, představení trasy hlavní expedice, ukázka doporučeného vybavení, spaní venku ve stanech, vaření na ohni, zahájení tréninkového plánu, zážitkové hry a zpívání s kytarou

29.11-1.12.2024 – Tréninkový víkend (hřeben Kralického Sněžníku) – společné putování zimní krajinou, ověření kvality vybavení, trénink dovedností pobytu v zimní přírodě

29.12.2024 -11.1.2025 Expedice (Poloniny) – putování z obce Čerťažné přes hřeben Východních Karpat do Bukovských vrchů

Cena expedice bude s postupujícím časem narůstat:

Přihlášení do 31.8.2024 – 8.000 Kč / od 1.9.2024 –  8.800 Kč

V ceně kurzu je zahrnuto:

  • doprava Praha – Poloniny a zpět
  • zapůjčení kvalitních sněžnic
  • přítomnost lékaře po celou dobu expedice

Cena nezahrnuje:

  • pojištění
  • zimní vybavení (můžeme zapůjčit)
  • jídlo na všechny části projektu

Lipnický stipendijní fond přispívá mladým lidem na úhradu účastnického poplatku až polovinu ceny z expedice. Stačí vyplnit tento dotazník.

Účastník přihlášením na kurz bere na vědomí, že se jedná o expedici výběrovou. Z důvodů fyzické i psychické zátěže a vystavením se podmínkám zimní přírody si pořadatel ponechává právo vybrat účastníky, kteří se expedice zúčastní. Účast na expedici bude účastníkovi definitivně potvrzena až poté, co absolvuje Prolog. V případě, že účastník na Prologu nebude vybrán, nebo sám odstoupí, bude mu vráceno 80% účastnického poplatku, zbylých 20% představuje náklady na účast na Prologu a nemůže být tedy vráceno zpátky.

Stornopoplatky z celkové výše účastnického poplatku:

  • do 7.11.2024 včetně – 20% ze zaplacené ceny
  • od 29.11.2024 včetně – 50% ze zaplacené ceny
  • od 13.12.2023 včetně – 100% ze zaplacené ceny.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení žádosti.

Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

Často kladené otázky

Proč má expedice tři části? Musím se účastnit všech?

Prolog je prvním společným kontaktem všech budoucích účastníků expedice. Na něm se vzájemně seznámíme a vyzkoušíš si některé expediční dovednosti. Na konci Prologu se můžeš svobodně rozhodnout, jestli s námi pojedeš nebo ne. Tréninkový víkend je lehčí přípravou na samotnou expedici, abychom společně otestovali vybavení a posílili soudržnost skupiny. A Expedice je ta super akce, která tě změní. Tyhle tři části k sobě patří a je důležité se účastnit všech.

Co individuální zdravotní omezení, je to problém?

Individuální zdravotní problémy (ne infekční) nejsou překážkou účasti, potřebujeme o nich ale vědět, abychom všem účastníkům zajistili bezpečí a mohli případně přizpůsobit program či stravu.  Ještě před Prologem tě požádáme o vyplnění tzv. zdravotního prohlášení. Na expedici bude přítomen lékař.

Jak moc bude expedice fyzicky náročná? Zvládnu to?

Pokud se s námi budeš připravovat, tak ji stopro zvládneš. Nemusíš být sportovec, důležité je odhodlání. Celý proces od Prologu do Expedice je vymyšlený tak, aby tě motivoval se fyzicky připravovat. Budeme se společně všechno učit krok za krokem.

Jsem vegetarián / mám nějakou zdravotní dietu / alergii na určité potraviny. Je to problém?

Vaření na Expedici zvládáme i v těchto případech. O tvých stravovacích specifikách však potřebujeme vědět dopředu. Proto se na ně ptáme v přihlášce a pak také ve zdravotním dotazníku.

Mám se bát zimy?

Určitě ne. Naučíme tě, jak se při zimní expedici správně oblékat, jak si pohodlně a teple ustlat, jak se zahřívat při pauzách… Budeme v tom spolu.

Mám se na expedici nějak připravovat?

Určitě ano! Choď do lesa i v nepříznivém počasí, vyzkoušej boty a oblečení, ve kterém si udržíš tepelný komfort, zkoušej nepromokavost svých bund, atp. Postupně zvyšuj vzdálenost, kterou ujdeš, a ber si postupně víc a víc zátěže do batohu. Když se před Prologem dostaneš na 18 kg, tak budeš borec! Ale neboj, trénovat budeme hlavně na podzim společně.

Co si vzít s sebou?

Doporučené vybavení vám včas zašleme v informačním dopise. Dozvíte se, které věci vám můžeme zapůjčit, abyste je nemuseli pořizovat. Máme skladem batohy, karimatky, termosky a další věci.

Jak je to s ubytováním?

Budeme pořád venku. V podzimní přírodě na Prologu, v začínající zimě na Tréninkovém víkendu a v parádní zimě na Expedici. Spát budeme ve stanech.

Proč zrovna věkové rozmezí 16 – 24 let?

Chceme uspořádat krásnou zimní expedici pro mladé lidi, protože věříme, že jim pomůže nastartovat vysokou míru odolnosti a soběstačnosti na jejich cestě životem. Zimní expedice je skvělým impulsem pro životní vykročení kterýmkoli směrem. Známe to od sebe – člověk se vrátí s čistým pohledem na to, co je opravdu důležité a co je jen balast kolem.

Expedice je pro mě moc drahá...

Cena expedice pokrývá jen přímé náklady. Celý tým ji připravuje zadarmo a dobrovolně, jako svůj koníček. Pokud je však cena překážkou tvé účasti, můžeme ti poskytnout příspěvek z Lipnického stipendijního fondu. Vyplň tento formulář.

Přihlášky

29. 12. 2024 - 11. 01. 2025 Život je gotickej pes
Poloniny, Slovensko

Máte dotazy?

Máte-li dotazy, připomínky, pochybnosti, návrhy, náměty, napište přímo našemu týmu:

janahakova007@gmail.com

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/