Hanka Švábíková
  • Hanka Švábíková

    Lektorka

Jsem holka, kterou dobíjí slunce, výhledy, dobré kafe, a okouzlují mě lidé. Poslední roky jsem strávila péčí o komunitu a kulturu v Otevřenu, neziskovce zabývající se systémovou změnou ve vzdělávání učitelů a učitelek, kde se dál věnuju inovacím a aktivitám pro vzdělavatele/ky přímo na fakultách. Jako lektorka a konzultantka provázím týmy nastavováním funkčních interních procesů. Hodně žiju a učím nenásilnou komunikaci, která pomáhá rozvíjet zdravější vztahy k sobě, druhým i ke světu.

Učení zážitkem mě potkává od mala, kdy jsem vyrůstala ve skautu a pak začala být aktivní ve vzdělávání – tím se odstartoval koloběh. Kurzy se mě nepustily, od adapťáků s malou zlínskou organizací Atmosféra, po firemní vzdělávání. S PŠL jsem elévovala před několika lety Rozhodnutí a od té doby jsem fanynkou.

Ať už někde stojím jako lektorka, vedoucí týmu, ale i v jiných rolích, je pro mě důležité žít principy, kterým věřím a které taky učím – buď v rámci nenásilné komunikace nebo toho, jak pečovat o tým a jak si to spolu nastavit, abychom v práci neztratili lidskost. Je to pro mě hodně o tom brát v potaz potřeby všech, s určitou otevřeností a laskavostí, přestože máme agendu a málo času :). To samé si přeju pro děti ve školách.

Dělá mi na tom radost, jak málo stačí a jak hodně dobra to může udělat. Jak zapůsobí třeba jedna dobrá otázka se zájmem o wellbeing, kolik posunu udělá, když učení uzavřeme reflexí, co způsobí, když mají možnost zapojit se do diskuze všichni… A velkou radost mi dělají posuny českého vzdělávání k tomu, že i zeměpisáře má zajímat pedagogika, psychologie a to JAK učit

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/