Mgr. Barbora Fialová
  • Mgr. Barbora Fialová

    Lektor
Jmenuji se Barbora Fialová a miluji život. Život mi vždy přinášel velké výzvy a já často slyšela a viděla příložitosti. Je to tak už od mala, kdy jsme veškerý volný čas trávili s rodinou v přírodě. Kvalitní čas na chatě v mých milovaných Jeseníkách, to bylo pohádkové dětství, které si chci v životě pamatovat. Pobyt venku a život v komunitě mi přinesl lásku k pohybu, přírodě, kreativní myšlení, hledání možných a nemožných řešení a taky hluboké propojení s mojí rodinou a Zemí.
V mládí jsem těžila ze svého pohybového nadání a reprezentovala Základní školu v Tršicích v atletice a basketbalu. Kromě lásky k pohybu mě zajímá historie a jsem zvídavý člověk, co celý život hledá odpovědi na všemožné otázky. Basketbal mi zůstal v srdci a začala jsem hrát za SK UP Olomouc, což mi dalo možnost někam patřit a zažívat se svým týmem velké věci, zápasy a dobrodružství. Miluji Olomouc a přirozeně jsem v ní chtěla zůstat, studium Rekreologie na FTK UP v Olomouci bylo jedinou možnou volbou. Rekreologie mi otevřela oči, seznámila jsem se s pojmem zážitková pedagogika a doteď jsem naprosto paralyzovaná Prázdninovou školou Lipnice, celou její historií, touhou po seberealizaci,  lidmi a touhou vybudovat něco neobyčejného. Studium Rekreologie mi dalo příležitost vycestovat na Erasmus do Portugalska, přerušit na rok a strávit ho v Reykjavíku, v magisterském studiu pak žít a studovat na Gran Canarii. Po studiu jsem se přesunula na Island a tam jsem do dnes. Pracuji ve školce a škole jako volnočasový pedagog a učitel outdoorového vzdělávání.
Kurz Zahrada změnil zcela upřímně mé nahlížení na svět a projekt Výchova ke ctnostem mě totálně pohltil. Amatérsky jsem začala překládat karty ctností a mé snažení vrcholí Projektem Erasmus+ ,,Democratic attitudes of children“, kdy se Prázdninová škola Lipnice, Nadace Pangea, Výchova ke ctnostem a Bláskógaskóli Laugarvatn snaží vzájemně šířit úžasné projekty na mezinárodní úrovni. Je mi velkou ctí býti součástí tohoto úžasného kurzu a tvořit nadále něco, co dává smysl.

Kurzy, na kterých se potkáme: Mgr. Barbora Fialová