Projekt v kostce
Projekt byl zaměřen na přípravu a realizaci vzdělávacích kurzů pro pedagogické pracovníky a vytvoření metodiky k těmto kurzům. Kurzy pomáhají rozvíjet sociální a komunikační dovednosti, schopnost spolupráce a orientaci v problematice Rámcového vzdělávacího programu a Školního vzdělávacího programu a zaměřují se na praktický způsob hodnocení a předávání klíčových kompetencí žákům. Výstupem projektu bylo vyškolení 360 pedagogů, vytvoření pracovních listů pro účastníky, vydání Metodické příručky a Sborníku dobré praxe.
Cíl projektu
Hlavním cílem projektu byla modernizace počátečního vzdělávání a to skrze následující cíl: rozvinout a zvýšit kompetence pedagogů v počátečním vzdělávání v oblasti klíčových kompetencí, hodnocení a týmové spolupráce.
Výstupy projektu
Pracovní listy pro účastníky
V počátcích projektu jsme pro účely kurzu vytvořili pracovní listy, které byli v tištěné podobě k dispozici všem účastníkům kurzů. Během projektu jsme pracovní listy na základě zpětné vazby účastníků dále doplňovali a upravovali
Upravené pracovní listy (handouty) jsou nyní k dispozici v dolní části sekce projekty.
Metodická příručka: Škola zážitkem aneb Zážitková pedagogika při výuce klíčových kompetencí a hodnocení žáků
Vytvořili jsme a vydali příručku Škola zážitkem, která obsahuje praktické návody, popsané programové náměty, hry, cvičení, modelové situace, metodické poznámky a ukázky vzorových hodin. Tato metodická příručka slouží jako kuchařka k přípravě a vedení praktických cvičení se žáky a studenty ve vyučování.
Obsah metodické příručky:
- základy zážitkové pedagogiky
- klíčové kompetence v kostce
- hodnocení
- inspiromat aktivit do školní třídy s metodickými poznámkami, příklady dobré praxe, ukázkové hodiny
Publikace Škola zážitkem byla na konci projektu rozeslána na všechny školy ze středočeského kraje. Ke stažení dostupná v dolní části sekci projekty.
Další výstupy projektu:
- 21 kurzů sborovna (původně plánováno 15)
- 19 facilitačních workshopů (plánováno 15)
- 788 pedagogů se zúčastnilo kurzů a následných workshopů (plánováno 360)
Donor
Projekt byl podpořen z Evropského sociálního fondu v ČR a ze státního rozpočtu.