Přihlásit se

Rubikon

20+ | Kurz o odvaze konat

10. ledna roku 49 před naším letopočtem se římský vojevůdce Julius Caesar rozhodl překročit řeku Rubikon, což znamenalo krok, po kterém už nebylo cesty zpět. Stejně jako Caesar čelil rozhodnutí, které mělo zásadní dopad na jeho osud, i ty se vydáš na cestu objevování a růstu.

Příběh o Rubikonu je příběhem odvahy, rozhodnosti a přijímání zodpovědnosti za vlastní život i za běh dějin. Náš kurz není pouze o získávání dovedností, ale o transformaci tvojí mysli a postojů. Naučíme tě, jak překonávat překážky, jak nalézat sílu v sobě samém a jak přijmout odpovědnost, vystoupit z davu a konat.

Strach z neznámého pro tebe přestane být brzdou a stane se pohonem pro vlastní růst.  Kurz Rubikon je výzva k tomu, aby ses postavil svým vlastním Rubikonům, ať už jsou jakékoliv. Vykroč za hranice své komfortní zóny a objev, co je možné, když se odvážíš jednat.

Připrav se na cestu, která ti nejen otevře nové možnosti, ale také tě posílí a připraví na rozhodující okamžiky, které ti život přinese. Překroč Rubikon a staň se architektem vlastního osudu. Tvoje dobrodružství právě začíná!

O čem to bude

O sebepoznání. O odvaze konat. O zodpovědnosti v náročných situacích. O vykročení z davu. O jiskře v oku. O krocích do neznáma. O vystoupení z komfortní zóny. O podpoře a sdílení.


Čeká tě jedenáct dní nadupaného programu, zážitky a lidé, na které nikdy nezapomeneš.


Čeká tě jízda i zpomalení. Dny, kdy si nebudeš jistý, kolikátého je a kdy jedeš domů, a jestli vůbec chceš. Noci, kdy nebudeš chtít usnout, přestože budeš padat únavou. Budeš mít příležitost zastavit se a prozkoumat, co v sobě máš, možná i věci, o kterých jsi dosud nevěděl. Vyzkoušíš si nové věci a budeš trénovat dovednosti, které se ti možná v budoucnu budou hodit. Zamyslíš se nad tím, kdo ovlivňuje tvůj život a tvé okolí, a zároveň uvidíš, jakou roli můžeš hrát ty sám.

Co z toho budeš mít?

  1. Poznáš sám sebe. Jak moc tvůj život odráží to, kým skutečně jsi? Kdo je zodpovědný za události ve tvém životě? Kdo má moc nad tím, co říkáš a činíš? Kdo ovlivňuje tvé rozhodnutí? Jsi to opravdu ty?
  2. Posílíš v sobě odvahu vykračovat do neznáma, překračovat hranice a nebát se výzev. Zjistíš také, jak přijmout důsledky svého jednání, jak vykročit z davu a být proaktivní, co to znamená být hybatel.
  3. Získáš unikátní prostor pro to se zastavit a získat nadhled, zamyslet se nad životem. A i když si třeba myslíš, že máš všechno srovnané, možná zjistíš, že je stále kam se posouvat.
  4. Zážitky, ne přednášky. Vše, co se dozvíš, si prožiješ. Plněním náročných úkolů a výzev, hledáním netradičních řešení spolu s ostatními účastníky, pomocí tvůrčích aktivit a vzájemného sdílení.
  5. Dalších 25 účastníků. Setkáš se se zajímavými lidmi, kteří tě budou inspirovat a se kterými budeš prožívat nevšední dobrodružství. Takové, které jde těžko převyprávět, které se musí prostě prožít. A můžeš čekat i nová přátelství.

Kolik kurz stojí?

Cenu volíš sám v rozmezí od 10 900 do 14 900 Kč podle toho, kolik chceš a můžeš zaplatit. Cena 14 900 Kč je pro nás ideál, ale když zaplatíš 10 900 Kč, bude to taky zcela v pořádku a nikdo to nebude řešit. Touto volbou bychom na jedné straně chtěli naplnit naši potřebu mít dostatečný rozpočet na zajímavé aktivity a na druhé pak umožnit účast i těm, kteří nemohou nebo nechtějí zaplatit vyšší částku. Kurzy Prázdninové školy Lipnice jsou pořádány na neziskové bázi. Kurz děláme dobrovolnicky bez nároku na honorář a poplatky slouží jen k pokrytí nákladů.

Cena zahrnuje jedenáct dní kurzu, kompletní stravu a ubytování (případně programové neubytování), a vymazlený program, který v sobě skrývá hromadu netušených možností, zážitků a překvapení. Dopravu tam a zpět si hradíš zvlášť. My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to prostě baví.

Nezoufej, i tady se nabízí řešení. Můžeš se obrátit na Lipnický stipendijní fond (LSF), kde lze požádat o finanční příspěvek nebo bezúročnou půjčku. Pokud si kurz právě nemůžeš z jakýchkoliv důvodů dovolit, vyplň formulář nebo pošli žádost na adresu reditel@psl.cz s popisem své situace, svou představou o výši a formě stipendia. Nezapomeň uvést, o jaký kurz se jedná, svoje jméno, adresu a věk.

Někdy zkrátka nastane nepředvídatelné a plány musí stranou. Pokud by bylo nutné zrušit z tvé strany z jakéhokoliv důvodu (i zdravotního) účast na již zaplaceném kurzu, pak platí následující storno podmínky:

    odhlášení do 24. května 20 % ze základní ceny kurzu

    odhlášení do 24. června 30 % ze základní ceny kurzu

    odhlášení do 8. července 50 % ze základní ceny kurzu

    odhlášení po 8. červenci 100 % základní ceny kurzu

Zároveň Tě chceme ujistit, že jestli by se kurz rušil z důvodu vyšší moci (a to například návazné karantény/zákazu shromažďování lidí/a podobně), rozhodně budeme vracet celou částku zpět.

Praktické informace

Nejprve vyplníš přihlášku. V průběhu několika dní se ti ozveme s potvrzením, že jsme ji vzali na vědomí, a se zadáním úkolu včetně instrukcí, do kdy jej splnit. Kurz je výběrový. Byli bychom rádi, abyste si s námi i ostatními na kurzu sedli, ale zároveň chceme vytvořit dostatečně pestrou skupinu. Až po vyhodnocení více přihlášek a úkolů potvrdíme e-mailem, zda tě na kurz bereme. Kromě gratulací pošleme i platební údaje a po zaplacení kurzu s tebou už na 100 % počítáme.

Zvládneš. Teda pokud se rozhodneš. Není zapotřebí žádný speciální trénink nebo nadlidské schopnosti, zároveň ale čekej, že zažiješ řadu programů na hranici svého komfortu. Jen silnými zážitky se lze někam posunout a právě ty tobě a ostatním na kurzu bohatě dopřejeme.

To ti říct nemůžeme. Máme ale za to, že to bude pecka, která má potenciál změnit tvůj život k lepšímu. Pokud teda budeš chtít. Pracujeme s metodou zážitkové pedagogiky a moc detailů předem prozradit nechceme, o to silnější však bude tvůj prožitek.

Nebudeš potřebovat žádnou speciální výbavu, než jakou by potřeboval někdo, kdo se občas toulá přírodou. No dobře, možná tě požádáme o přibalení pár neobvyklých položek. Zatím si nachystej klasickou výbavu na deset dní v přírodě. Většinu času budeme spát pod střechou, ale batoh, spacák a karimatka se určitě budou hodit taky. Stejně tak plavky a čelovka. Boty na chození, běhání, ale i sandály nebo přezůvky. Oblečení, co se nebojíš ušpinit, jednu pohodlnou soupravu do místnosti a taky nějaké, kterého ti nebude líto, když náhodou nepřežije kurz. Včas před kurzem od nás dostaneš dopis, kde bude přesně napsáno, co budeš na kurzu potřebovat a nemělo by ti v batohu chybět.

Na kurzu můžeš očekávat postel i teplou vodu ve sprše. Zároveň je dost dobře možné, že budou noci, kdy si o posteli budeš moci nechat jen zdát.

Napiš nám! Individuální zdravotní specifika nemusí být překážkou k účasti, ale potřebujeme o nich vědět, abychom vše dokázali vyhodnotit a případně s nimi dokázali pracovat v programu.

Stravu na kurzu si zajišťujeme prostřednictvím našich skvělých kuchařů sami, jsme tedy schopni vyhovět i individuálním potřebám. Samozřejmostí je možnost vegetariánské stravy. Pokud máš náročnější požadavky, uveď je prosím v přihlášce, nebo v následné komunikaci.

Přihlášky

Máš pocit, že náš kurz by byl něco pro tebe? Tak se přihlas.

Přihlašování probíhá ve dvou krocích: vyplnění přihlášky a splnění jednoduchého úkolu, který ti zašleme. Na úkol si ještě chvíli počkáš, ale vyplnit přihlášku můžeš hned! Vyplnění trvá asi 15 minut, takže si na to udělej čas. My se ti potom ozveme emailem s tím, jaké budou další kroky.

08. 08. 2024 - 18. 08. 2024 Rubikon
Česká republika

Kam s dotazy?

Na dotazy a vše ostatní ráda odpoví

Alča Maříková
alena.marikova@psl.cz

Sleduj nás!

Rubikon

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/