Přihlásit se

TRANSITION 1.6

16 - 21 let | Začátek cesty k vědomému Mužství

Cesta k vědomému Mužství

Transition je nejdelší a nejkomplexnější kurz v České a Slovenské Republice zabývající se přechodem mladých mužů do dospělosti. Využíváme zkušeností z dlouholeté praxe s mladými lidmi, mužskými skupinami i dospělými. Na kurzu, který je produkčně velmi náročný, kombinujeme moderní přístup, výzkumy i prastaré techniky. Jsou věci, které záměrně tajíme, abychom pracovali s překvapením a dramaturgií zážitkové pedagogiky. Kombinujeme mnoho programových bloků, proto se na kurzu rozhodně nudit nebudeš.

Termíny

Hlavní část

12. 7. – 21. 7. 2024

hranice mezi ČR a SR

10 denní přechodový rituál,

napětí, akce i zklidnění.

Potvrzení

5. – 8. 9. 2024

Moravské velehory

Navazující prodloužený víkend.

Ocenění a pokračování na cestě Muže.

O čem to bude?

Letní část

Potvrzení

Co zažiješ?

 • 70 km putování horami
 • Vision quest a indiánskou saunu
 • konfrontaci s vlastními limity
 • sílu a podporu Mužské skupiny
 • Vědomý přechod na mužskou stranu
 • Ověřený a cenami ověnčený koncept
 • Diskuze o Mužství
 • Stále je toho málo? V tom případě koukni na WEB TRANSITION

Don`t panic a přihlas se!

Co říkají bývalí účastníci?

Přestal jsem mluvit o tom, že už jsem dospělý a vydobývat si to slovy, ale začal jsem se tak i chovat.
Petr
účastník kurzu

Mám teď pohled na Mužství z jiného hlediska. Že to není univerzální, ale je to hodně na nás, jak si to uděláme. Získal sem více sebevědomí a vůli dodělávat věci do konce.
Eda
účastník kurzu

” Bol som na ceste stať sa dospelým, ale chlapom, nie Mužom. Tu sa mi objavila nová cesta stať sa Mužom a vyjasniť si čo to znamená. A vybral som si túto novú cestu o ktorej som ani nevedel. “
Viktor
účastník kurzu

” Získal som sebaistotu, porozumenie a pokoj v tom, čo to pre mňa znamená byť Muž. “
Emil
účastník kurzu

” Bližšie k Mužom sa určite byť cítim. Získal som nadhľad od určitých situácií, viem aj získať lepšie kontrolu nad situáciou čo sa mi deje a nachádzať riešenie. Ešte som si usporiadal hodnoty a priority, veci ktoré mi prišli veľmi dôležité pred kurzom už tak podstatné nie sú, mám iný filter cez ktorý sa pozerám na moje situácie každý deň. “
Aďo
účastník kurzu

” Získal som sebadôveru. Že veci dokážem urobiť, že som schopný. Otvoril mi oči, že aj muži majú svoje pocity, ktoré majú zdieľať a netreba sa uzatvárať do seba. Naučil som sa aj komunikovať s inými mužmi, doteraz som viac komunikoval s dievčatami. “
Jakub
účastník kurzu

Kolik to stojí?

Cena kurzu je 9600 Kč / 389 €. V ceně je zahnuto ubytování, strava a program (10 dní Transition + 4 dny Potvrzení). V ceně není zahrnuta doprava na místo akce. Pokud je pro Tebe cena jedinou překážkou v účasti na našem kurzu, máme několik možností jak Ti ji pomoci snížit – napiš nám a něco vymyslíme:).

14 dní kurzu – 10 dní hlavní části a 4 dny prodlouženého víkendu, ubytování a strava (včetně programového neubytování a nejídla) s ohledem na dietetické potřeby, pojištění a program, který připravují instruktoři dobrovolnicky, tzn. bez finanční odměny.

V ceně není doprava na obě části kurzu a zpět. Hlavní část proběhne v Bílých Karpatech na hranicích ČR a SR, prodloužený víkend pak v Osinalicích v ČR.

Pak je tady možnost využít podpory Lipnického stipendijního fondu. Ten vznikl v roce 1995 a jeho posláním je poskytnout podporu těm, jejichž sociální situace by jim účast na kurzu jinak znemožnila a umožnit jim tak absolvování kurzu. Stipendium je poskytováno ve formě nevratného příspěvku nebo půjčky, jako sleva z účastnického poplatku. Více informací najdeš na stránce LSF.

Chceme Tě ujistit, že jestli by se kurz rušil z důvodu vyšší moci (a to například zákazu shromažďování lidí kvůli epidemiologické situaci), rozhodně budeme vracet celou částku zpět.

Někdy ovšem přijdou jiné situace, které člověk neovlivní a které nakonec vedou k neúčasti na kurzu.V případě, kdy už jsi přihlášený a máš zaplacený účastnický poplatek (tzn. už s Tebou počítáme) a taková situace nastane jsou nastaveny stornopoplatky takto:

 • odhlášení do 17. 5. 2024 (včetně) – 20 % z ceny kurzu,
 • odhlášení do 14. 6. 2024 (včetně) – 30 % z ceny kurzu,
 • odhlášení do 1. 7. 2024 (včetně) – 50 % z ceny kurzu,
 • odhlášení po 1. 7. 2024 – 100 % z ceny kurzu.

Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

Časté dotazy

Kurz Transition má svou specifickou dramaturgii. Ta je postavena tak, aby na sebe jednotlivé části plynule navazovaly a vedly k naplnění cílů, které jsme si v týmu na začátku příprav stanovili. Dramaturgii obvykle předem neprozrazujeme. Moment překvapení považujeme za významný atmosférotvorný prvek. Navíc, stejně jako v životě, i na kurzu přicházejí situace, na které nejsme předem připraveni. Právě ty však bývají zdrojem hodnotné životní zkušenosti. Před kurzem i na kurzu ti proto budeme nabízet jen tolik informací, abys mohl posoudit svou účast v programu, ale abychom tě tím zároveň nepřipravili o zážitek. A pokud je to pro tebe pořád příliš tajemné, můžeš se nás zeptat konkrétněji.

Kurz Transition je intenzivní, nabitý mnoha různými programy. Můžeš očekávat fyzicky náročné aktivity, kde si sáhneš na dno svých sil, stejně jako chvíle zklidnění a relaxace. Celková náročnost se řídí možnostmi účastníků. Navíc míru nasazení si určuješ hlavně ty. A také platí: „Čím víc do toho dáš, tím víc z toho dostaneš!“

Přesný čas a místo začátku jednotlivých částí kurzu se dozvíš dostatečně dopředu. Cesta na kurz není zahrnuta v ceně a je na tobě si ji zařídit. Nedoporučujeme ti ale dopravu vlastním autem, může to ve výsledku přinést více komplikací, než užitku. Doporučujeme ti raději využít hromadnou dopravu.

Vaření na kurzu je v naší režii, takže se snažíme maximálně vyjít vstříc všem požadavkům ohledně potravinových alergií, náročnějších diet a dalších nároků. Je ale třeba, abys tyto požadavky dopředu konzultoval.

Před kurzem tě požádáme o vyplnění tzv. zdravotního prohlášení. Jsou to důvěrné informace o tvém zdravotním stavu, které slouží výhradně zdravotníkovi kurzu a instruktorskému týmu k zajištění bezpečnosti účastníků. Pokud máš vážné zdravotní problémy nebo omezení, je nutné, abys je s týmem konzultoval předem. Na kurzu bude po celou dobu zdravotník a většina týmu má absolvovaný zdravotnický seminář ZdrSem a umí poskytnout první pomoc.

Ozvi se nám na email transition@psl.cz

Jak to viděli rodiče

Jiří, otec účastníka

S Jonášem nám to určitě umožnilo se už nyní k sobě chovat “jinak”. Prostě sem si řekl, už není malej. A nechávám to vše víc na něm. Věřím že tu změnu registruje. Jednoznačně celý kurs nechal i v Jonovi silný zážitek. Odjížděl s určitým despektem k akcím tohoto typu, ale vrátil se a pobyt jednoznačně chválil. Vracíme se k různým zážitkům ad hoc  při diskusích a Jon často cituje z Tranzišnu.. dokonce i maká na těch úkolech, co si dal za kvest posunout do září.

Hana, matka účastníka

Pak jsem ale pochopila, že tenhle experiment se odehrával pod laskavou kontrolou. Díky Vaší péčimohl i Petr získat nové zkušenosti se světem, se sebou a s lidmi okolo.

Petr, otec účastníka

Za mne velký úspěch, Petr se chová dospěle, je spokojenej a snad i zdvořilejší v komunikaci. Obdivuji, co jste vydrželi.

Kontakty

Kontakty v ČR:

transition@psl.cz

Pavel Kučera +420 731 514 231

Pepa Hruška +420 776 177 039

Kontakty v SR:

info.transition@plusko.net

Tomáš Pešek +421 908 979 939

Michal Hubčík +421 915 845 455

Přihlášky

12. 07. 2024 - 21. 07. 2024 Transition
Pavel Kučera
SR + ČR
Již proběhlo

Sledujte nás

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/