Přihlásit se

Úvod do metodiky zážitkové pedagogiky

Zjistěte, jak funguje zážitková pedagogika, co umí a kde se dá použít.

Představíme vám základní principy, na kterých stojí učení prožitkem.

Na tomto kurzu si sami vyzkoušíte, jak funguje zážitková pedagogika. Na konci tak budete odcházet s jasnou představou, co umí, kde je efektivní (a kde naopak ne) nebo v jakých oblastech může být přínosná i pro vaši praxi.

Máme na ni totiž funkční metodiku, kterou lze rozvíjet celou řadu vědomostí, dovedností a postojů, budovat kompetence a pracovat s dalšími tématy osobnostního a sociálního rozvoje.

Je to metodika univerzální a snadno přenositelná do odlišných vzdělávacích prostředí, od škol až po firmy a lze ji využít pro učení a rozvoj témat jako sebepoznání, komunikace, spolupráce, empatie, schopnost učit se z neúspěchu, vyjadřovat a přijímat zpětnou vazbu, řešit problémy nebo přetavovat zážitky ve zkušenost, stejně jako rozvíjet specifické obsahy konkrétních školních předmětů nebo průřezových témat rámcových vzdělávacích programů. Jak? To si během tohoto jednoho dne ukážeme.

Tento kurz je akreditován u MŠMT v systému DVPP pod č. j. MSMT- 28774/2022-4-976.

Aktuálně (k 10. 6. 2024)

Na podzim (23.10.) proběhne v Praze další běh.

Jestli se vám termín nehodí a chcete vědět, až se tu objeví jiný, dejte nám tady vědět – ozveme se, jakmile ho zveřejníme.

Co si odnesete?

 1. Osobní účastnickou zkušenost
  Sami na sobě si vyzkoušíte, jak zážitkový program působí a funguje. Zahrajete si minimálně jednu velkou hru a po ní reflexi – sami si vyzkoušíte, jak skrze prožitek (ve hře) lze získat nové zkušenosti aplikovatelné do reálného pracovního i osobního života. Tedy ve zkratce: vyzkoušíte si zážitkovku na vlstní kůži.
 2. Metodické zarámování metodiky zážitkové pedagogiky
  Následovat bude metodické zarámování, při kterém se na vše, co budete mít za sebou, podíváme seshora: lektor odhalí, co a proč se dělo, jaký byl záměr té které části, přidá tipy, jak s tím pracovat ve vaší praxi. Prostě odhalí, jak zážitkovka funguje a na čem stojí.
 3. Zábavu
  Už máme za sebou několik běhů tohoto kurzu a často na konci slýcháváme, že to byla zábava – den, při kterém se mnoho naučilo a vysvětlilo, a zároveň se u toho hrály hry. Budete se tak o zážitkovce učit zážitkovkou. Za nás ideální způsob, no né?

Co o kurzu řekli jiní?

Pro koho kurz je?

 • Pro učitele, volnočasové pedagogy a pracovníky s mládeží
  Typicky si kurz pochvalují jak učitelé (od ZŠ po VŠ), tak volnočasoví pedagogové z DDM, SVČ a podobných, stejně jako táboroví vedoucí.
 • Pro lektory, trenéry, kouče a metodiky
  Ti, kteří chtějí na svých kurzech učit a rozvíjet kompetence jiných zážitkem, zde zjistí, co všechno zážitkovka umí a jak to jejich činost může obohatit.
 • Pro ty, kteří nemají čas na dlouhý výcvik zážitkové pedagogiky
  V Prázdninovce máme patnáctidenní Certifikovaný výcvik metod zážitkové pedagogiky. Tam se zážitkovce věnujeme do hloubky, jak jen to jde. Jestliže na něj nemáte prostor a stačí vám (zatím) o ní jen základní principy, pojeďte sem.
 • Pro začátečníky i pokročilé v zážitkové pedagogice
  Pro absolvování není potřeba mít žádné zkušenosti se zážitkovou pedagogikou. Jestliže nějaké máte, rozhodně na nich budete stavět a odhalíte její další úrovně. Jestli ale máte za sebou náš Výcvik, bude toto „jen“ oprášením toho, co znáte.

Chcete vlastní místo a termín?

Tento kurz je možné si objednat na míru jen pro svoji partu (alespoň 10 lidí): ozvěte se nám na kurzy@psl.cz a domluvíme termín i místo podle vašich potřeb.
Pro školy: lze to platit ze šablon a operačních programů.

Praktické informace

Časový harmonogram a místo
Kurz je od 9.00 do 17.00 s průběžnými přestávkami a obědovou pauzou.
Před kurzem se přihlášeným ozveme, časy potvrdíme, stejně jako upřesníme místo.

Účastnická skupina
Maximálně 16 účastníků + lektor.

K ceně
Strava není v ceně kurzu a zařizuje si ji každý sám.
Platební údaje vám pošleme na e-mail po přihlášení.

Akreditace a osvědčení o absolvování
Tento kurz je akreditovaný u MŠMT a je možné si jej nechat proplatit z různých šablon nebo programů pro učitele. Informovat se o tom můžete u sebe na škole.

Storno podmínky
V případě odhlášení se z kurzu jsou stanoveny tyto storno podmínky.
Jak mimo jiné říkají: v případě stornování účasti je možné za sebe vyslat někoho jiného.
Storno účasti je možné si pojistit u mnoha pojišťoven.

Pokud by se kurz nenaplnil, nemohl se konat z jiného důvodu na naší straně či z důvodu vyšší moci, nabídneme Vám nový termín nebo kurzovné vrátíme v plné výši.

Přihlaste se

Po odeslání této přihlášky vám na mail automaticky pošleme platební údaje. Kdyby se do pár hodin neobjevily, ozvěte se nám, prosím, na kurzy@psl.cz.
Tyto údaje potřebujeme 1) teď pro vystavení faktury a 2) po kurzu pro vystavení osvědčení o absolvování.

05. 06. 2024 - 05. 06. 2024 Úvod do metodiky zážitkové pedagogiky
vede Jakub Liška
Praha (Prostor 8)
Již proběhlo
23. 10. 2024 - 23. 10. 2024 Úvod do metodiky zážitkové pedagogiky
vede Jakub Liška
Praha (Prostor 8)
Přihlásit se

Co je Prázdninovka?

Prázdninová škola Lipnice je nezisková organizace, ve které od roku 1977 využíváme metody zážitkové pedagogiky k rozvoji znalostí, dovedností a postojů jednotlivců – aby objevili a využili svůj vlastní potenciál.

Na tomto kurzu zážitkově ukazujeme, co jsme se za těch více než 45 let o zážitkovce naučili – jak funguje, na jakých pilířích stojí a proč je tak silná. Aby z ní mohlo benefitovat co nejvíc dalších organizací, lidí v nich a hlavně samotných účastníků.

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/