Přihlásit se

Zpětná vazba jako nástroj seberozvoje

Naučíte se dávat a přijímat zpětnou vazbu, která rozvíjí a přitom nezraňuje.

Naučíte se dávat a přijímat zpětnou vazbu, která rozvíjí a přitom nezraňuje

Zpětná vazba je jako prémiové palivo do auta – když ho začnete používat, snáz a rychleji vás (osobnostně i profesně) posune dál. Stále je nicméně mnoho lidí, kteří o něm neví nebo si nejsou jistí, jak ho používat.

Z tohoto jednodenního kurzu odjedete s kompletní výbavou pro to, abyste mohli zpětnou vazbu využívat jako efektivní nástroj k rozvoji sebe i ostatních. Naučíte se, jak ji (konečně) poskytovat i přijímat konstruktivně a využívat její plný potenciál. K tomu vám představíme sílu principu práce s chybou a na konci odjedete i s vlastním plánem, jak vše osvojené přenést do své praxe, aby z toho mohla profitovat celá vaše organzace nebo tým, ve kterém pracujete.

Kurz je vedený zážitkově (hodně si toho sami vyzkoušíte) v kombinaci s tréninkem, prací ve skupinkách i teoretickými vstupy lektora.

Tento kurz je akreditován u MŠMT v systému DVPP pod č.j. MSMT- 788/2022-4-126.

Aktuálně (k 13. 6. 2024)

V říjnu (14.10.) proběhne další běh v Praze. Dneska jsme spustili přihlašování.

Jestli se vám místem nebo termínem nehodí, dejte nám tady vědět – ozveme se, jakmile vypíšeme nový běh.

Co si odnesete?

Ucelený balík znalostí a dovedností ihned aplikovatelný v praxi. Konkrétně pak:

 1. Natrénujete si poskytování zpětné vazby
  Společně projdeme principy a pravidla dávání užitečné a nezraňující zpětné vazby, což si hned v bezpečném prostředí procvičíte: zahrajeme si pár her, po kterých si ji vyzkoušíte dávat ostatním. A to několikrát, aby to pro vás bylo snadné a přirozené.
 2. Naučíte se zpětnou vazbu přijímat
  Zjistíte, jak si ji vyslechnout, stejně jako jak s ní naložit. Stane se tak pro vás akcelerátorem vlastního seberozvoje.
 3. Seznámíte se s konceptem práce s chybou
  Chyby děláme všichni. A jestliže se je člověk nesnaží jen skrývat, ale přiznává je a bere si z nich poučení, je v nich veliký potenciál: pro rozvoj, pro učení se, pro odvahu se pouštět do věcí. Ukážeme vám, jak se jich nebát a pracovat s nimi. Protože pak budete vy i váš tým fungovat v uvolněnější atmosféře.
 4. Zjistíte, jak mají různé organizace (i my) nastavenou kulturu zpětné vazby
  Odjedete s příklady dobré i špatné praxe, jak se dá kultura zpětné vazby a práce s chybou budovat. Podělíme se i o to, jak to děláme u nás v Prázdninovce, kde si na obojím hodně zakládáme. Dostanete tipy a inspiraci, kterou budete moci hned přenést do své praxe.
 5. Sestavíte si konkrétní, akční plán, jak začlenit zpětnou vazbu do svého týmu
  S pomocí lektora a ostatních účastníků odjedete s konkrétním plánem kroků, jak vše naučené aplikovat ve své organizaci – aby se v ní zpětná vazba stala žitou, běžnou součástí každodenního fungování.

S tímto vším odjedete zcela vybaveni k tomu, aby se pro vás zpětná vazba stala nástrojem seberozvoje – vašeho i ostatních lidí.

Co o kurzu řekli jiní?

Pro koho kurz je?

 1. Pro začátečníky a pokročilé v tématu zpětné vazby
  Pro absolvování není potřeba mít žádné zkušenosti s dáváním a poskytováním zpětné vazby. Jestliže ale nějaké máte, rozhodně je zužitkujete a posunete na další úroveň.
  Zároveň se nezřídka setkáváme s účastníky, kteří na kurz přijíždí s pocitem, že se zpětnou vazbou již roky pracují a v týmech si ji poskytují, nicméně zde odhalí opak. Že například doposud pouze neefektivně kritizovali a až tento kurz jim odhalil, jak s ní pracovat nezraňujícícm, rozvojovým způsobem. Tak si to přijďte ověřit.
 2. Pro kohokoliv, kdo pracuje v týmu nebo ho řídí
  Je jedno, jestli je velký, nebo i velmi malý, ve škole, nebo ve firmě, při přípravě tábora, nebo na městském úřadu. V každém z nich má zpětná vazba své místo a vy se na tomto kurzu naučíte s ní nejen pracovat, ale také vytvoříte plán, jak ji do něj zavést. Abyste díky ní mezi lidmi pročistili vztahy, zvládali konstruktivně sdělovat a přijímat nepříjemné poznatky či se osobnostně posouvali a učili se z chyb. Z vašeho týmu se tak stane výkonnější celek, kde bude příjemnější pracovat.

Chcete vlastní místo a termín?

Tento kurz je možné si objednat na míru jen pro svoji partu (alespoň 10 lidí): ozvěte se nám na kurzy@psl.cz a domluvíme termín i místo podle vašich potřeb.
Pro školy: lze to platit ze šablon a operačních programů.

Praktické informace

Časový harmonogram a místo
Kurz je od 9.00 do 17.00 s průběžnými přestávkami a obědovou pauzou.
Před kurzem se přihlášeným ozveme, časy potvrdíme, stejně jako upřesníme místo.

Účastnická skupina
Maximálně 16 účastníků + lektor, k účasti nejsou potřeba žádné speciální znalosti ani podmínky.

K ceně
Strava není v ceně kurzu a zařizuje si ji každý sám.
Platební údaje vám pošleme na e-mail po přihlášení.

Akreditace a osvědčení o absolvování
Tento kurz je akreditovaný u MŠMT a je možné si jej nechat proplatit z různých šablon nebo programů pro učitele. Informovat se o tom můžete u sebe na škole.

Storno podmínky
V případě odhlášení se z kurzu jsou stanoveny tyto storno podmínky.
Jak mimo jiné říkají: v případě stornování účasti je možné za sebe vyslat někoho jiného.
Storno účasti je možné si pojistit u mnoha pojišťoven.

Pokud by se kurz nenaplnil, nemohl se konat z jiného důvodu na naší straně či z důvodu vyšší moci, nabídneme Vám nový termín nebo kurzovné vrátíme v plné výši.

Přihlášky

Po odeslání této přihlášky vám na mail automaticky pošleme platební údaje. Kdyby se do pár hodin neobjevily, ozvěte se nám, prosím, na kurzy@psl.cz.
Tyto údaje potřebujeme 1) teď pro vystavení faktury a 2) po kurzu pro vystavení osvědčení o absolvování.

28. 05. 2024 - 28. 05. 2024 Zpětná vazba jako nástroj seberozvoje
Zuzana Poláková
Praha (Prostor 8)
Již proběhlo
14. 10. 2024 - 14. 10. 2024 Zpětná vazba jako nástroj seberozvoje
Zuzana Poláková
Praha (Prostor 8)
Přihlásit se

Kontakt

Zuzana Poláková
zuzana.andresova@psl.cz
dotazy na obsah kurzu

Zdenka Holubcová
zdenka.holubcova@psl.cz
organizace a přihlašování

Co je Prázdninovka?

Prázdninová škola Lipnice je nezisková organizace, ve které od roku 1977 využíváme metody zážitkové pedagogiky k rozvoji znalostí, dovedností a postojů jednotlivců – aby objevili a využili svůj vlastní potenciál.

Již od samého počátku v ní aktivně stavíme na kultuře dávání zpětné vazby – průběžně si ji poskytujeme v týmech, na vyžádání ji dáváme účastníkům našich akcí a jestliže uděláme nějaké chyby, neskrýváme je, ale snažíme se z nich poučit.

Na tomto kurzu zážitkově předáváme, co jsme se za těch více než 45 let o efektivním dávání a přijímání zpětné vazby a jejím začlenění do každodenního fungování naučili. Aby z ní mohlo benefitovat co nejvíc dalších organizací, týmů v nich a hlavně samotných jednotlivců.

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/