Přihlásit se

Zpětná vazba jako nástroj vzdělávání

Naučte se využívat sílu zpětné vazby při vzdělávání a učení (se).

Naučíte se využívat zpětnou vazbu jako účinný nástroj pro rozvoj jiných

Hledáte způsob, jak účinně pomáhat druhým učit se a rozvíjet? Dobře poskytnutá zpětná vazba je ideálním, efektivním nástrojem – ať už jej využijete ve formativním hodnocení, mentoringu či vedení týmů i jednotlivců.

Objevte spolu s námi, jak na to, a poznejte, proč a jaký učící potenciál zpětná vazba má.

Tento kurz předpokládá základní znalost o principech zpětné vazby, na kterých zde budeme stavět.

Kurz je z naprosté většiny vedený zážitkově: kombinuje sebezkušenost (hodně si toho sami vyzkoušíte), trénink, práci ve skupinkách a jen v ojedinělých případech pouhou přednášku lektora.

Tento kurz je akreditován u MŠMT v systému DVPP pod č.j. MSMT- 788/2022-4-126.

Aktuálně (k 10. 6. 2024)

Aktuálně žádný termín neplánujeme. Jestli ale o kurz máte zájem, dejte nám vědět tady ve formuláři – podle zájmu další vypíšeme a sami se ozveme, až se tu objeví.

Co si odnesete?

Ucelený balík znalostí a dovedností rozšiřující to, co o zpětné vazbě již víte, ihned aplikovatelný v praxi. Konkrétně pak:

 1. Zopakujete si základy o zpětné vazbě a porozumíte, jak ji využít při učení
  Základy projdeme jen zběžně, abychom se ujistili, že všichni mluvíme o tom stejném. Pak se již zaměříme na její specifika při učení druhých nebo formativním hodnocení. Abyste mohli plně využít její potenciál a věděli, jak se liší od „klasické“ zpětné vazby.
 2. Naučíte se stanovovat si vzdělávací cíle a kritéria úspěchu
  Protože k nim se při dávání zpětné vazby budete vztahovat. Ukážeme vám i způsoby, jak ostatním pomáhat se orientovat v tom, kde vzhledem k nim jsou a jak se k nim blížit.
 3. Dozvíte se, jak při učení využít potenciál chybování
  Vyzkoušíte si, jak je důležité a normální dělat při učení se chyby a jak je využít pro efektivnější (sebe)rozvoj. Chyby budete moci sami dělat – protože pro to společně vytvoříme bezpečný prostor. A rovnou si tak i ukážeme, jak ho můžete ve své praxi budovat i vy.
 4. Natrénujete si dávání zpětné vazby a rozšíříte si zásobu zpětnovazebních technik
  Zahrajeme si několik her, po kterých si zpětnou vazbu zkusíte navzájem poskytovat. Takovou, kterou budete vztahovat k předem nastaveným vzdělávacím cílům. Abyste si to zautomatizovali a bylo to pro vás bez zbytečné námahy.
  Sami na sobě si přitom vyzkoušíte různé zpětnovazební techniky. Další vám představíme. Abyste si vytvořili své portfolio těch, které hned budete moci po návratu z kurzu používat.
 5. Zjistíte, jak do procesu vzdělávání zapojit sebehodnocení jako doplněk zpětné vazby
  Zpětná vazba je sama pro rozvoj jiných silný nástroj. Stačí ale jen zaměnit pár drobností a začít využívat i sebereflexi. Ukážeme vám jak – abyste díky ní mohli část zodpovědnosti za rozvoj svých studentů, kolegů, podřízených nebo klientů předat do jejich vlastních rukou.

S tímto vším odjedete zcela vybaveni k tomu, abyste zpětnou vazbu mohli používat jako účinný nástroj pro dosahování vzdělávacích a výchovných cílů.

Kontakt

V případě dotazu se nám rozhodně ozvěte, odpovíme obratem.

Zuzana Kročáková
zuzana.krocakova@psl.cz
dotazy na obsah kurzu

Zdenka Holubcová
zdenka.holubcova@psl.cz
organizace a přihlašování

Ve škole se snažím hodnotit formativně a tenhle kurz mi do toho skvěle zapadl. Díky za návod, jak nejen při tom zpětnou vazbu plně využít.

– Dagmar, účastnice kurzu

Pro koho kurz je?

 • Pro učitele, vedoucí týmů, personalisty, kouče nebo mentory
  Nejvíc z něj budou těžit učitelé (ZŠ, SŠ, SOŠ, SOU, VOŠ, VŠ a všech dalších škol), stejně jako pedagogové volného času, vedoucí pedagogičtí pracovníci, leadeři, mentoři, personalisté, koučové a další. Tedy všichni, kdo učí, vedou nebo rozvíjí jiné.
  Naučíte se totiž, jak zpětnou vazbu využít při rozvoji ostatních, respektive je vést s sebereflexi, a to je pro všechny obdobné.
 • Pro pokročilé v tématu zpětné vazby
  Pro absolvování je nutné mít základní zkušenosti s dáváním i přijímáním zpětné vazby a jejími principy (jak funguje, jaké má prvky, …). Například z našeho kurzu Zpětná vazba jako nástroj seberozvoje, ale klidně i odjinud. Základy o zpětné vazby se tu totiž leda zopakují, jinak se ale budeme bavit již o pokročilejších technikách a především o specifické dovednosti ji používat při vzdělávání jiných.

Jestli si nejste jistí, zda je tento kurz pro vás vhodný, napište nám – kontakt na lektora je dole na této stránce.

Praktické informace

Časový harmonogram
Kurz je od 9.00 do 17.30 s průběžnými přestávkami a hodinovou obědovou pauzou.

Účastnická skupina
Maximálně 16 účastníků + lektor.

Kde kurz probíhá
V centru Brna či Prahy – konkrétní místo vám upřesníme po přihlášení

K ceně
Strava není v ceně kurzu a zařizuje si ji každý sám. Platební údaje vám pošleme na e-mail po přihlášení.

Storno poplatky

V případě odhlášení se z kurzu jsou stanoveny tyto storno podmínky.
Jak mimo jiné říkají: v případě zrušení účasti je možné za sebe vyslat někoho jiného.

Storno účasti je možné si pojistit u mnoha pojišťoven.

Pokud by se kurz nenaplnil, nemohl se konat z jiného důvodu na naší straně či z důvodu vyšší moci, nabídneme Vám nový termín nebo kurzovné vrátíme v plné výši.

Co je Prázdninovka?

Prázdninová škola Lipnice je nezisková organizace, ve které od roku 1977 využíváme metody zážitkové pedagogiky k rozvoji znalostí, dovedností a postojů jednotlivců – aby objevili a využili svůj vlastní potenciál.

Již od samého počátku v ní aktivně stavíme na kultuře dávání zpětné vazby – průběžně si ji poskytujeme v týmech, na vyžádání ji dáváme účastníkům našich akcí a jestliže uděláme nějaké chyby, neskrýváme je, ale snažíme se z nich poučit.

Na tomto kurzu zážitkově předáváme, co jsme se za těch více než 40 let o efektivním dávání a přijímání zpětné vazby a jejím začlenění do každodenního fungování naučili. Aby z ní mohlo benefitovat co nejvíc dalších organizací, týmů v nich a hlavně samotných jednotlivců.

Přihlaste se

Vyplněním a odesláním přihlášky se závazně přihlašujete na tento kurz Prázdninové školy Lipnice.

21. 03. 2024 - 21. 03. 2024 Zpětná vazba jako nástroj vzdělávání
vede Zuzana Kročáková
Brno - centrum AnamCara
Již proběhlo
slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/