Jakub Šneidr
  • Jakub Šneidr

    Lektor a instruktor PŠL

Jsem vystudovaný středoškolský učitel s aprobací TV a ZSV. V českém vzdělávacím systému jsem však učil jen pár let. V roce 2008 jsem totiž zavítal na kurz Prázdninové školy Lipnice a zamiloval se do zážitkového učení. Našel jsem svoji vášeň, a tak trochu i sám sebe a od té doby jsem lektor na volné noze a učím po svém – zážitkově a s hlubokým zamýšlením k čemu má moje vzdělávání sloužit a jaké má cíle.

Můj pracovní život naplňují všeliké kurzy s různým zaměřením a pro různé cílové skupiny. Jednou pomáhám adaptovat nově vzniklý školní kolektiv, jindy trávím celý týden s prvostupňákama na výpravné škole v přírodě na “lodi Jennifer Lady”. Pak vyjedu na dlouhý kurz Prométheúv oheň, abychom s dospěláky prozkoumávali téma pravidel a autorit nebo na jiný, kde s učiteli a průvodci dětí podléháme kouzlu Výchovy ke ctnostem. A aby to bylo úplné, střihnu si den jako průvodce v naší lesní školce nebo řeším s malým firemním týmem jejich společnou vizi, funkční komunikaci či zpětnou vazbu.

A to všechno mě stále baví. Často cítím hlubokou vděčnost za to, že můžu žít své poslání naplno. A když vidím, jak se lidé posouvají, objevují důležité pravdy o sobě, otvírají oči a srdce nebo jen prožijí pár dní spokojeně a v radosti, odpočívám v pokoji nebo na terase svého krásného domu v Holešově, v kruhu mé milované rodiny, a čerpám sílu na další  „dobrodružství“…

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/