Matěj Cipra

Moje první splutá řeka byla Sázava, když mi byly čtyři roky. Teď ji jezdím téměř každý rok. Poslední byla loňská Ploučnice a už se těším na tu letošní.

Toulat se zasněženými horami, lesy, či plout pod skalami mimo davy turistů. Spát s výhledem na hvězdy a poslouchat šumění zurčící vody. Probouzet se s prvními paprsky slunce či poslouchat kapky deště narážející na plachtu bivaku. Vzdávat se pohodlí svého spacáku a oblékat se do nevyschlého oblečení z předchozího dne, cítit pocit chladu a ubývajících sil po celém dni v dešti. A o to více vnímat přiliv energie v teplé polévce. A nadšeně poslouchat osobní příběhy všech souputníků. To jsou radosti i obavy, jež v expedicích očekávám a zvu k jejich prožití i tebe. Těším se na nové výzvy, které mi další putování připraví a jež budu moci společně s tebou překonávat.

Posledních několik let jsem aktivním instruktorem zážitkových kurzů a jsem rád, že mohu jezdit i na expedice Outward Bound, kde mám možnost poznat mnoho nových lidí, míst i pohledů na život.

Kurzy, na kterých se potkáme: Matěj Cipra