Přihlásit se

H.R.D.I.N.A.

15 - 19 let | Vydej se za dobrodružstvím

Připrav se na cestu plnou výzev, poznání a dobrodružství, na kterou nebudeš sám*sama.

Připoj se k nám na desetidenní cestu, kde každý den je krokem k nalezení tvých jedinečných talentů.

„Jeskyně, do které se bojíš vstoupit, skrývá poklad, který hledáš.“

Joseph Campbell

O čem bude kurz H.R.D.I.N.A.?

SEBEROZVOJ

Jsme kurz, na kterém budeš mít možnost poznat sebe v různých situacích. Vyzkoušíš si vědomé a odpovědně rozhodování. Posílíš svou odvahu pouštět se do nových věcí.

LIDI

Čekají tě další hrdinky a hrdinové, kteří se na kurz vydají s tebou. Dozvíš se spoustu o tom, jak se na svět a svou úlohu v něm dívají ostatní. Jejich příběhy, přítomnost a přátelství.

DOBRODRUŽSTVÍ

10 dní nabitých od začátku až do konce. Překonávání výzev. Vystoupení z komfortní zóny. Chvíle plné smíchu. Hluboké momenty, které se ti zaryjí pod kůži.

CESTA HRDINY

Poznáš principy a možnosti, které můžeš využít k překonávání překážek. Tenhle nástroj pak můžeš využívat kdykoli před tebou bude stát nová výzva.

Kdy kurz proběhne?

8. – 17. srpna 2024

Přihlášky

08. 08. 2024 - 17. 08. 2024 H.R.D.I.N.A.
Česká republika

Co od kurzu čekat?

 • Našlápnutý a různorodý program. Venku i vevnitř. S ostatními i sám se sebou. Jednou náročný, jindy zase pohodový. Čekej zábavu, běhání do padnutí, klídek pod hvězdami, otázky na tělo, bahno až za ušima, blbnutí ve vodě i uprostřed louky, poznání nových lidí a rozhodně větší poznání sama sebe. Na kurzu pracujeme s dramaturgií, vymýšlíme zcela nové aktivity.
 • Dobré jídlo a spánek. Máme své znamenité kuchaře, kteří se postarají o naše plná břicha i mlsné jazýčky. Slibujeme také spaní na své posteli. Nicméně je možné, že budou dny, kdy se vydáš na cestu do lesů a luk, kde si své místo k odpočinku budeš muset najít.
 • Bude to plné výzev, ale vždy záleží na tobě, zda do nich půjdeš. Program je dobrovolný, když se na to nebudeš zrovna cítit, nemusíš se ho zúčastnit. Zároveň se každého budeme snažit podpořit v tom, aby výzvu zvládl i třeba přizpůsobenou jeho možnostem. Taky platí, že čím víc do toho dáš, tím víc dostaneš.
 • Nabízíme ti možnost růstu skrze program, který je promyšlenný do nejmenších detailů a má za úkol pomoct ti najít hrdinu*hrdinku v sobě. Co si z toho vezmeš, už je na tobě.

Praktické informace

 • Vyplň přihlášku. Zabere ti to tři, čtyři minuty.
 • Po odeslání přihlášky ti na e-mail přijde malý quest, který budeš mít za úkol splnit. Na ten se těš!
 • Nad tvou přihláškou a questem si sedneme s týmem a potvrdíme ti, že tě mezi účastníky fakt berem.
 • Spolu s gratulacemi o přijetí ti pošleme i platební údaje. Po zaplacení ceny za kurz s tebou již stoprocentně počítáme a své místo na kurzu pak máš jisté.

Nebudeš potřebovat žádnou speciální výbavu, prostě trochu jako na tábor. Zatím si nachystej klasickou výbavu na deset dní v přírodě. Většinu času budeme spát pod střechou, ale batoh, spacák a karimatka se určitě budou hodit taky. Stejně tak plavky a čelovka. Boty na chození, běhání, ale i sandály nebo přezuvky. Oblečení, co se nebojíš ušpinit, jedno na klidnější programy a taky nějaké, kterého ti nebude líto, když náhodou nepřežije kurz. Včas před kurzem od nás dostaneš dopis, kde bude přesně napsáno, co budeš na kurzu potřebovat a nemělo by ti v batohu chybět.

Napiš nám! Individuální zdravotní specifika nemusí být překážkou k účasti, ale potřebujeme o nich vědět, abychom vše dokázali vyhodnotit a případně s nimi dokázali pracovat v programu.

Stravu na kurzu si zajišťujeme prostřednictvím našich skvělých kuchařů sami, jsme tedy schopni vyhovět i individuálním potřebám. Samozřejmostí je možnost vegetariánské stravy. Pokud máš náročnější požadavky, uveď je prosím v přihlášce, nebo v následné komunikaci.

Kurz pořádá Prázdninová škola Lipnice, která má s obdobnými akcemi přes 45 let zkušeností. V organizaci pracujeme s vědomým řízením rizika a bezpečnost při zachování dobrodružství je pro nás důležitá. V týmu jsou zkušení instruktoři a instruktorky, kteří mají potřebné know-how v rámci metody zážitkové pedagogiky.

Kolik kurz stojí

10 dní kurzu, ubytování (případně programové neubytování), plnohodnotná strava (s ohledem na dietetické potřeby) a kuchaři, kteří o naše žaludky budou pečovat, úrazové pojištění, zapůjčení a doprava potřebného materiálu pro kurz, zajištěná bezpečnost programu dle pravidel PŠL a Outward Bound, vyšperkovaný program, který tě bude (nejen) bavit a programová překvapení.

V ceně není doprava na kurz a zpět. Kurz proběhne v ČR v místě dostupném hromadnou dopravou.

Náš tým, instruktoři, program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to prostě baví. Nejen kurz samotný, ale i jeho tvorba a příprava, stejně jako výzvy, díky kterým se sami učíme. A to je nám velikou odměnou!

Můžeš se obrátit na Lipnický stipendijní fond (LSF), kde lze požádat o finanční příspěvek až do výše 4.000Kč nebo bezúročnou půjčku. Pokud si kurz právě nemůžeš z jakýchkoliv důvodů dovolit, vyplň prosím tento formulář.

Jestli chceš nebo můžeš (například ti vyšla dobrá brigáda, již pracuješ nebo ti ho platí rodiče), pošli i víc v rozmezí 9 500 Kč – 12 500 Kč. Každou stovku, pětistovku nebo tisíce investujeme zpátky do jídla, rekvizit, atmosféry při hrách nebo překvapení. Jestli ti to tedy situace dovoluje a chceš, neboj se přihodit pár korun navíc. Vrátí se ti to. Není to ale rozhodně žádná povinnost, která by z tebe dělala váženějšího účastníka.

Někdy se ozve nepřízeň osudu a i na akci, kam fakt chceš, nakonec jet nemůžeš. Ber tak na vědomí, že v případě odhlášení z kurzu již po zaplacení účastnického poplatku (tedy když s tebou již napevno počítáme) jsou stanoveny následující výše storno poplatků:

 • odhlášení do 24. 5. 2024 (včetně) – 20 % z ceny kurzu,
 • odhlášení do 24. 6. 2024 (včetně) – 30 % z ceny kurzu,
 • odhlášení do 8. 7. 2024 (včetně) – 50 % z ceny kurzu,
 • odhlášení po 8. 7. 2024 – 100 % z ceny kurzu.

Platí, že za cenu kurzu se považuje tebou zaplacená cena kurzu. Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

TIP: Je možné se nechat pojistit pro případ zrušení účastni na základě onemocnění. Doporučujeme určitě zvážit.

V případě, že by byl kurz zrušený z naší strany nebo z důvodu vyšší moci (jako v minulosti opatření proti šíření Covid-19 nebo jiné katastrofy), rozhodně budeme vracet CELOU uhrazenou částku. Storno podmínky uvedené výše se vztahují jen na případ, kdy účast na kurzu rušíš ty (včetně tvých osobních či zdravotních důvodů).

Co je Cesta hrdiny?

Představ si, že jsi hlavní postavou ve svém vlastním filmu. To je přesně to, co koncept Cesty hrdiny zachycuje – vzrušující cestu, kterou každý z nás prožívá ve svém životě. Jaké fáze má?

 1. Obvyklý svět: Začínáš ve světě, který znáš. Tvůj běžný život. Ale cítíš, že se něco chystá.
 2. Volání dobrodružství: Najednou se objeví výzva nebo příležitost. Něco, co tě láká vstoupit do světa plného nových zážitků.
 3. Odmítnutí volání: Možná váháš. „Je to pro mě? Opravdu mám do toho jít?“ To je normální, je třeba se však rozhodnout.
 4. Setkání s mentorem: Potkáš někoho, kdo ti dá radu nebo pomůže – může to být máma, kamarád…
 5. Překročení prahu: Rozhodneš se pro cestu do neznáma. Teď už není cesty zpět.
 6. Zkoušky: Na cestě potkáš překážky, ale i nové přátele. Učíš se, jak překonat drobné zkoušky, které přichází.
 7. Velká výzva: Čeká tě výzva s velkým V. Něco, co může změní tvůj pohled na svět a na sebe sama.
 8. Odměna: Překonáš výzvu a získáš odměnu – může to být nové poznání, dovednost nebo jen pocit, že jsi něco skvělého dokázal*a.
 9. Návrat: Vracíš se s zpět do svého světa, ale už nejsi stejný*á. Máš nové zkušenosti, přátele a jen těžko popsatelné zážitky, na které nezapomeneš.

Tahle cesta není jen v pohádkách nebo filmech. Je to cesta, na kterou se můžeš vydat i ty. Třeba skrze náš kurz!

Máš dotaz?

Napiš nám na email kurz.hrdina@psl.cz. Odpovídat Ti bude Vašek, který má na starost přihlášky a komunikaci se zájemci i účastníky.

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/