Přihlásit se

Herní sebezkušenost

Víkend plný her, které si sami prožijete a metodicky rozeberete, jak je použít ve své praxi.

Čekají vás hry od pátku do neděle
a k tomu metodické rozbory, jak je použít

Nabízíme vám víkend psaný perem Prázdninové školy Lipnice, na kterém vám ukážeme, jak může vypadat intenzivní zážitkový program. Prožijete při tom kupu různých typů programů: jak legendárních, z dob vzniku Prázdninovky, tak i nějaké zbrusu nové.

Zároven jde o metodický kurz: po programech budou následovat metodické reflexe, ve kterých odhalíme, jak hry fungují, bude možnost se na cokoliv zeptat a zároveň třeba rozebrat, jak danou hru uvést na svých akcích. To vše z perspektivy metod zážitkovky, abyste věděli, jak takové hry, které mají rozvíjet jiné, stavět a uvádět.

Kurz je tedy zaměřen 1) prakticky (na zážitek ze hry) a 2) metodicky (na rozbor fungování hry a jejího dalšího využití).

Prostě jestli si chcete hrát od pátku do neděle a přitom se naučit něco o zážitkové pedagogice, pojeďte.

Kurz je akreditován MŠMT v systému DVPP pod názvem Herní sebezkušenost k uplatnění metodiky zážitkové pedagogiky ve vzdělávání/OSR č. j. MSMT- 28774/2022-4-976.

Aktuálně (k 15. 6. 2024)

Již víme termín na příští rok: 6.–8. června 2025. Místo a vše ostatní ještě dopřesníme, ale termín již můžete držet.

Jestli se termín nehodí, ale máte o kurz zájem, dejte nám tady vědět – ozveme se, jakmile vypíšeme nový termín.

Co na kurzu zažijete?

Intenzivní víkend plný her a programů. Chvíli akce, pak zas klid, chvilku budeme sedět v místnosti, chvilku běhat po louce.

Mimo jiné můžete čekat hry:

 • strategické, diskusní, seznamovací, dramatické, noční, kooperativní i sólo, soutěžní a další,
 • vážné i k popukání,
 • uvnitř i venku,
 • akční i pohodové,
 • „klasické prázdninovkové“ i úplné novinky.

A pak taky:

 • jak vypadá atmosféra, kterou umí hra vyvolat,
 • databanku krátkých, aktivizačních her (energizerů), které můžete začít používat,
 • netradičně, herně pojaté částí kurzu (snídaně, oběd, závěrečné balení…),
 • metodické rozbory všeho prožitého, při kterých vám odhalíme, co budete chtít vědět.

Cokoliv z toho pak můžete vzít a začít používat na svých akcích. A nebo si jen užívat svižný víkend, který je organizován jen pro vás.

Co o kurzu řekli jiní?

Pro koho kurz je?

Primárně pro volnočasové pedagogy, učitele, pracovníky s mládeží a lektory:

 • Pro ty, kteří připravují program pro jiné a chtějí do své práce získat novou inspiraci a vyzkoušet si ji na vlastní kůži.
 • Pro ty, kteří si chtějí celý víkend hrát, mít program nachystaný od jiných a u toho se dozvědět, jak hry cílit, motivovat, zajímavě uvádět a reflektovat. To vše skrze sebezkušenost.

Ti, co mají méně zkušeností se zážitkovými programy, zde najdou databanku her, které budou moci vzít a uvádět na svých akcích. Zažijí, co to zážitkový program vlastně je a dozvědí se, jak je možné ho využít v práci s lidmi.

Ti, kteří jsou v oblasti rozvoje zážitkem zkušenější, zde zažijí hry nové, stejně jako modifikace některých programů ze Zlatých fondů her PŠL – jako inspiraci, jak je upravovat a využívat pro nové účely. K tomu budou moci v metodických ohlédnutích nahlédnout do zákulisí, jak programy uvádíme v Prázdninovce. A také si opět užijí být „jen“ účastníky.

Pro ty, kteří mají za sebou (nebo se chystají na) náš Certifikovaný výcvik zážitkovky, je toto skvělá možnost si probírané vyzkoušet prakticky na vlastní kůži.

Chcete vlastní místo a termín?

Tento kurz je možné si objednat na míru jen pro svoji partu (alespoň 10 lidí): ozvěte se nám na kurzy@psl.cz a domluvíme termín i místo podle vašich potřeb.
Pro školy: lze to platit ze šablon a operačních programů.

Praktické informace

Časový harmonogram
Kurz začíná první den v 16.00, třetí den končí taky v 16.00.
Přijet je potřeba nejpozději v 15.30 (abyste se stihli ubytovat a nachystat na začátek programu). Před kurzem se s předstihem přihlášeným ozveme, časy potvrdíme, stejně jako pošleme, co s sebou a podobně.

Účastnická skupina
Maximálně 28 účastníků + 4 lektoři.

Kde kurz probíhá
Kaprálův mlýn, Ochoz u Brna (www.kapraluvmlyn.cz)

K ceně
V ceně je program (5 800 Kč)
a stravování a ubytování (postele s peřinami; dohromady 2 400 Kč).
Platební údaje vám pošleme na email po přihlášení.

Akreditace a osvědčení o absolvování
Tento kurz je akreditovaný u MŠMT a je možné si jej nechat proplatit z různých šablon nebo programů pro učitele. Informovat se o tom můžete u sebe na škole.
Jenom pozor: kdo již na něm někdy byl, nemůže potvrzení o absolvování získat znovu (a tedy si jej nechat proplatit ze stejného programu).

Storno podmínky
V případě odhlášení se z kurzu jsou stanoveny tyto storno podmínky.
Jak mimo jiné říkají: v případě zrušení účasti je možné za sebe vyslat někoho jiného.
Storno účasti je případně možné si pojistit u mnoha pojišťoven.

Pokud by se kurz nenaplnil, nemohl se konat z jiného důvodu na naší straně či z důvodu vyšší moci, nabídneme Vám nový termín nebo kurzovné vrátíme v plné výši.

Přihlášky

31. 05. 2024 - 02. 06. 2024 Herní sebezkušenost
Kaprálův mlýn, Ochoz u Brna
Již proběhlo
06. 06. 2025 - 08. 06. 2025 Herní sebezkušenost
bude tu brzy
Přihlásit se

Kontakt

Zuzana Hájková
zuzana.hajkova@psl.cz
dotazy na obsah kurzu

Zdenka Holubcová
zdenka.holubcova@psl.cz
organizace a přihlašování

Co je Prázdninovka?

Prázdninová škola Lipnice je nezisková organizace, ve které od roku 1977 využíváme metody zážitkové pedagogiky k rozvoji znalostí, dovedností a postojů jednotlivců – aby objevili a využili svůj vlastní potenciál.

Při tom používáme hodně her. Jak – to si budete moci sami vyzkoušet na tomto kurzu, kde vám zážitkově předáváme, co jsme se za těch více než 45 let o jejich tvorbě, uvádění nebo začleňování do programů naučili.

Tento kurz nesupluje náš Certifikovaný výcvik metod zážitkové pedagogiky, který komplexně představuje metodiku zážitkovky. Absolventům výcviku nabízí širší škálu aktivit, které mohou začít využívat na svých akcích. Pro ostatní poslouží jako ochutnávka našeho přístupu a možná jako pozvánka do jejího dalšího objevování.

Pokud hledáte hlubší a komplexnější znalosti z oblasti tvorby her, jejich přípravy a mechanismu uvádění, přihlaste se na náš Výcvik nebo na naše další metodické kurzy zde.

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/