Přihlásit se

Ikarova křídla

18 - 28 let | zážitkový kurz pro mladé lidi s přesahem do života -

Do jaké výšky v oblacích stoupáš?

Daidalos syna poučoval: „Dej pozor, Ikare, nelétej příliš vysoko. Slunce by ti roztavilo na křídlech vosk a ožehlo by ti peří. Nelétej také příliš nízko, aby ti mořské vlny nesmáčely křídla. Křídla by ti ztěžkla a stáhla by tě do hlubiny. Nelétej ani vysoko, ani nízko, leť uprostřed jako já a neztrácej mě z očí.“

Eduard Petiška: Staré řecké báje a pověsti

 • Co pro Tebe znamená úspěch? A umíš si jej náležitě užít?

 • Bojíš se pádů? Co Ti může přinést neúspěch? A jak se přes něj dá přenést?

 • Jak vysoko je možné letět a nespálit si křídla od slunce?

 • Pojď se s námi proletět na Ikarových křídlech! Sám si můžeš určit, jakým směrem letět, do jakých výšek stoupat a jak se po cestě radovat…

Co na kurzu společně zažijeme?

10 dní v prostředí české přírody se zážitkovými aktivitami a následným ohlédnutím. 

 1. Akci a zážitky; vše co se dozvíš a naučíš se stane prostřednictvím zážitků a neobvyklých úkolů společně s prostorem se zastavit a ohlédnout.
 2. Seznámení; potkáš se se stejně naladěnými účastníky, kteří si kladou podobné otázky a společně budete nacházet odpovědi; budete se vzájemně podporovat a inspirovat a možná u toho vzniknou i dlouhodobá přátelství se zajímavými lidmi (víme o čem mluvíme 😉).
 3. Úspěch; zažiješ úspěch a odpovíš si pro sebe na otázku, jak si jej definuješ, co pro Tebe znamená a co jsi pro něj ochoten udělat. Cesta k poznání povede skrz vlastní zážitky a zkušenosti, nečekej žádné nudné přednášky.
 4. Neúspěch; zažiješ neúspěch a naučíš se vyrovnat s případnými neúspěchy na cestě za vytouženým cílem.

Co na kurzu NEzažijeme?

 • Zaručený návod, jak si do třiceti let vydělat sto milionů korun, koupit velký dům a placaté auto 😉
 • Motivační přednášky samozvaných expertů
 • Přesný postup co máš dělat po kurzu a co máš ve svém životě změnit

Pro koho je kurz určen?

Pro muže i ženy ve věku 18-28 let, kteří studují anebo již započali svoje pracovní působení a chtějí si zvědomit, jak se úspěch či neúspěch podílejí na jejich spokojenosti v životě.

Kolik kurz stojí?

Cenu volíš sám v rozmezí od 9 999 do 13 999 Kč podle toho, kolik chceš a můžeš zaplatit. Cena 13 999 Kč je pro nás ideál, ale když zaplatíš 9 999 Kč, bude to taky zcela v pořádku a nikdo to nebude řešit. Touto volbou bychom na jedné straně chtěli naplnit naši potřebu mít dostatečný rozpočet na zajímavé aktivity a na druhé pak umožnit účast i těm, kteří nemohou zaplatit vyšší částku. Kurzy Prázdninové školy Lipnice jsou pořádány na neziskové bázi. Kurz děláme dobrovolnicky bez nároku na honorář a poplatky slouží jen k pokrytí nákladů.

Cena zahrnuje deset dní kurzu, kompletní stravu a ubytování (případně programové neubytování), a pestrý program, který v sobě skrývá hromadu netušených možností, nových zážitků a překvapivých rozuzlení. Dopravu tam a zpět si hradíš zvlášť. My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to prostě baví.

Nezoufej, i tady se nabízí řešení. Můžeš se obrátit na Lipnický stipendijní fond (LSF), kde lze požádat o finanční příspěvek nebo bezúročnou půjčku. Pokud si kurz nyní nemůžeš z jakýchkoliv důvodů dovolit, vyplň formulář nebo pošli žádost na adresu reditel@psl.cz s popisem své situace, svou představou o výši a formě stipendia. Nezapomeň uvést, o jaký kurz se jedná, svoje jméno, adresu a věk

Někdy zkrátka nastane nepředvídatelné a plány musí stranou. Pokud by bylo nutné zrušit z tvé strany z jakéhokoliv důvodu (i zdravotního) účast na již zaplaceném kurzu, pak platí následující storno podmínky:

    odhlášení do 30. dubna 2024 – 20 % ze základní ceny kurzu

    odhlášení do 31. května – 30 % ze základní ceny kurzu

    odhlášení do 19. června – 50 % ze základní ceny kurzu

    odhlášení méně než 30 dní před kurzem – 100 % ze základní ceny kurzu

Zároveň Tě chceme ujistit, že jestli by se kurz rušil z důvodu vyšší moci (a to například nařízené karantény/zákazu shromažďování lidí/a podobně), budeme vracet celou částku zpět.

Praktické informace

Nejprve vyplníš přihlášku. V průběhu několika dní se ti ozveme s potvrzením, že jsme ji vzali na vědomí. Další informace pošleme na konci ledna. Byli bychom rádi, abyste si s námi i ostatními na kurzu sedli, ale zároveň chceme vytvořit dostatečně pestrou skupinu, a proto je kurz výběrový. Po vyhodnocení více přihlášek potvrdíme e-mailem, že tě na kurz bereme. Kromě gratulací pošleme i platební údaje a po zaplacení kurzu s tebou už na 100 % počítáme.

Zvládneš. Teda pokud se rozhodneš. Není zapotřebí žádný speciální trénink nebo nadlidské schopnosti, zároveň ale čekej, že zažiješ řadu programů na hranici svého komfortu. Jen silnými zážitky se lze někam posunout a právě ty tobě a ostatním na kurzu bohatě dopřejeme.

To ti říct nemůžeme. Máme ale za to, že to bude pecka, která má potenciál změnit tvůj život k lepšímu. Pokud teda budeš chtít. Pracujeme s metodou zážitkové pedagogiky a moc detailů předem prozradit nechceme, o to silnější však bude tvůj prožitek.

Nebudeš potřebovat žádnou speciální výbavu než jakou by potřeboval někdo, kdo se občas toulá přírodou. Zatím si nachystej klasickou výbavu na deset dní v přírodě. Většinu času budeme spát pod střechou, ale batoh, spacák a karimatka se určitě budou hodit. Stejně tak plavky a čelovka. Boty na chození, běhání, ale i sandály nebo přezůvky. Oblečení, které se nebojíš ušpinit, jednu pohodlnou soupravu do místnosti a taky oblečení, kterého ti nebude líto, kdyby náhodou nepřežilo kurz. Včas před kurzem od nás dostaneš informace, co budeš na kurzu potřebovat a nemělo by ti v batohu chybět.

Na kurzu můžeš očekávat vlastní postel i teplou vodu ve sprše. Zároveň je dost dobře možné, že budou noci, kdy si o posteli a sprše budeš moci nechat jen zdát.

Napiš nám! Individuální zdravotní specifika nemusí být překážkou k účasti, ale potřebujeme o nich vědět, abychom vše dokázali vyhodnotit a případně s nimi dokázali pracovat v programu.

Stravu na kurzu si zajišťujeme prostřednictvím našich skvělých kuchařů, jsme tedy schopni vyhovět i individuálním potřebám. Pokud máš nějaké požadavky nebo stravovací omezení, uveď je prosím v přihlášce.

Máš pocit, že náš kurz by byl něco pro tebe? Tak se přihlaš.

Přihlašování probíhá ve dvou krocích: Vyplnit přihlášku můžeš hned! Vyplnění trvá asi 15 minut, takže si na to udělej čas. My se ti potom ozveme emailem s tím, jaké budou další kroky (potvrzení účasti a platba).

Přihlášky

19. 07. 2024 - 28. 07. 2024 Ikarova křídla 2024
Česká republika

Máš jakékoliv další dotazy?

Napiš Kačce, na vše ti ráda odpoví a vše vysvětlí.

Kačka Grecmanová
ikarovakridlapsl@gmail.com

Sleduj nás na Facebooku a Instagramu

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/