Přihlásit se

Webinář: Nejčastější chyby při vedení krizové intervence

Získej konkrétní tipy, co při krizové intervenci dělat – a čemu se raději vyhnout.

Přijď si pro tipy, jak (ne)dělat krizovou intervenci

Připravuješ výuku, školení nebo zážitkový program a říkáš si: „Co když se mi tam někdo psychicky složí?“ Děsí tě představa, že tam někdo začne brečet kvůli silným emocím? Nebo že se hra zvrtne a lidi na sebe začnou frustrovaně křičet? A hlavně: nevíš, co v takových chvílích pomůže a co situaci spíš zhorší?

Pojď se s námi podívat na přehlídku toho, co rozhodně nedělat a co naopak jo.

Naši lektoři a zároveň zkušení psychologové a psychoterapeuti Petr Válek a Míša Kršíková pro tebe připravili plejádu ukázek, ve kterých ukážou nejčastější přešlapy při krizové intervenci – a vysvětlí, proč některé věty nebo akce víc škodí, než pomáhají. Ať příště už víš, čemu se vyhnout – a proč.

Odborná pomoc jinému člověku (poskytnout ji ale může i proškolený laik), který je právě v krizi – například prožívá akutní silný stres, bezmoc nebo zmatek. Cílem je pomoci mu zastavit propad, zorientovat se, získat pocit bezpečí a najít první krok ven z této krize. Nejde o terapii ani dlouhodobou péči.

Budeme pracovat online, ale interaktivně – nebude to přednáška nebo podcast do sluchátek při vaření, ale čekej živé modelové situace a scénky (sehrané lektory), které společně rozebereme – a bude možné se k nim doptávat.

Aktuálně (k 22. 7. 2025)

V červenci proběhl tento webinář a dostali jsme zpětnou vazbu, že byl parádní a máme vypsat další běh. Tak nějaký naplánujeme.
Jestli chceš vědět, až se tady objeví, dej nám tady vědět. Ozveme se, až jej vypíšeme a bude možné se hlásit.

Mimo to pozvánka: jestli se chceš do krizové intervence ponořit rovnou víc, přihlas se na kurz Řízení psychického rizika – tam se hodně trénuje, stejně jako se učí jak na prevenci, ať tu krizovku v ideálním případě ani nepotřebuješ.

Pro koho to je

Pro všechny, kteří vzdělávají nebo vychovávají jiné, typicky tak pro:

  1. Učitele (dítě v krizi ve škole je bohužel čím dál častější jev – dá se na to ale připravit)
  2. Lektory, mentory, kouče (zvlášť jestli chodíš na dřeň a můžeš i nechtěně otevřít něco bolavého)
  3. Táborové vedoucí (pro běžná stýskání dětí po domově, stejně jako děsy při nočních hrách nebo jestli využíváš programy s potenciálně hlubokými tématy)
  4. Volnočasové pedagogy (jestli třeba řešíš situace jako pláč dítěte před veřejným vystoupením nebo jiné silné emoce)

A zároveň jsou ty principy aplikovatelné i v běžném životě – když se ti sesype kamarád, kolega nebo třeba partner či vlastní dítě.

Co si odneseš

  1. Přehled nejčastějších chyb při vedení krizové intervence
    Pochopíš, jaké intervence mohou spíš ublížit než pomoct a proč.
  2. Konkrétní tipy, co při krizovce (ne)dělat
    Dáme dohromady seznam zásahů, které ze svého krizového repertoáru vyškrtnout, a jak na to naopak jít.
  3. Představu, proč je dobré krizovou intervenci ovládat
    Jestli je to pro tebe zatím nejasný pojem, tady pochopíš, o co jde. A asi i zjistíš, proč by ji podle nás měl ovládat každý, kdo pracuje s jinými lidmi.
  4. Seznámení s lektory našich kurzů
    Webinář vede vždy minimálně jeden z našich lektorů, se kterými se můžeš potkat i na našich offline metodických kurzech. A jestli se s nimi chceš seznámit dřív, než se někam přihlásíš, tady můžeš.

Přihláška

Po odeslání této přihlášky ti na mail potvrdíme, že ještě bylo místo – pak s tvojí účastí počítáme a není potřeba nic dalšího. Kdyby ti do pár hodin nic nepřišlo, napiš nám, prosím, na ludmila.houdkova@psl.cz.
Nejpozději den před akcí ti pak pošleme odkaz pro připojení na Google Meet spolu s instrukcemi, jak se připojit.

15. 07. 2025 - 15. 07. 2025 Webinář: Chyby při vedení krizové intervence
lektoři: Petr Válek a Míša Kršíková
online (18.30–19.30)
Již proběhlo

Praktické informace

Webinář je v online prostředí (video call přes Google Meet) a je na 1 hodinu. Datum i čas najdeš u přihlášky.

Odkaz pro připojení a další instrukce pošleme nejpozději den před začátkem všem přihlášeným.

Webinář je bezplatný, je nicméně potřeba se dopředu přihlásit. Počet míst je totiž omezený.

Stejně tak si vyhrazujeme právo jej zrušit, kdyby se přihlásilo jen pár lidí – kdyžtak o tom dáme přihlášeným vědět..

Ač bude setkání v online prostředí, rozhodně bude interaktivní a čekej aktivní zapojení (třeba v diskuzích, práci v menších skupinách, …). Je proto potřeba mít funkční mikrofon a kameru a oboje zapnuté po celou dobu konání.

Je tak potřeba na to mít i vhodné podmínky, tedy nepřipojuj se prosím třeba z auta, při cestě vlakem nebo v hlučné kavárně, případně z místa, kde ti bude vadit mluvit nahlas. A připoj se radši přes počítač nebo notebook, bude se ti to líp ovládat a můžeš se tak plně zapojit.

Kapacita je maximálně 100 lidí. Jestliže se přihlásíš po jejím naplnění, přijde ti zpráva, že tě vedeme mezi náhradníky – a jestli se místo uvolní, ozveme se. Případně dáme vědět, až se bude konat další termín.

Záznam nebude, pardon. Tak doporučujeme – dojdi a prožij si to naživo!

Kontakt

Petr Válek
petr.valek@psl.cz
dotazy na obsah webináře

Lída Houdková
ludmila.houdkova@psl.cz
dotazy k přihlašování

Co je Prázdninovka?

Prázdninová škola Lipnice je nezisková organizace, ve které od roku 1977 využíváme metody zážitkové pedagogiky k rozvoji znalostí, dovedností a postojů jednotlivců – aby objevili a využili svůj vlastní potenciál.

Při tom pracujeme s učením prožitkem – a to je navázané na emoce. Kterých někdy může být až příliš a mohou účastníky dostat do krize. V tu chvíli přichází ke slovu krizová intervence, abychom je z ní dostali zase zpátky.
I proto u nás v organizaci musí krizovku (stejně jako třeba fyzickou první pomoc) umět poskytnout každý instruktor. A myslíme si, že by toho měli být schopni v zásadě všichni, kdo vzdělávají nebo vychovávají jiné.

Na tomto webináři o krizové intervenci vypichujeme pár poznatků (na co si dávat pozor nebo co naopak začít dělat), stejně jako je tu možnost se seznámit s našimi lektory. Tak dojdi, rádi se potkáme!

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/