Míša Blajda Trávníčková
  • Míša Blajda Trávníčková

    garantka a lektorka kurzu

*1984

Narodila jsem se a celé dětství prožila v podhůří Beskyd. Mí rodiče tehdy pořádali letní tábory, takže jsem „hrou a programy“ žila od malička. Asi ve 13 letech mi táta řekl: „jestli chceš vědět, jak vypadá pořádná hra, tak si přečti tohle“ a dal mi do ruky první vydání Zlatého fondu her. Četla jsem ho po nocích, s baterkou, pod peřinou, a vpíjela jsem se do slov a obrazů těch fantastických her. Od té doby jsem věděla, že jednou tohle musím zažít. Jen si trochu počkat… Mezitím jsem na gymplu byla aktivním členem party, jež dělala divadlo, muzicírovala, a kromě jiného také dobrovolničila v dětském domově. Na hraně dospělosti jsme se spolu s rodinou znovu vrhli do pořádání letních táborů, kde jsem po několik let byla oddílový i programový vedoucí.

Vystudovala jsem sociální a speciální pedagogiku na PdF MU v Brně, a postupně začala pracovat jako vychovatelka v dětském domově. A pak přišel rok 2007. Jela jsem na „lipnický“ kurz Tramtárie. Byl to zásah do srdce. Rozhodla jsem se vstoupit do Prázdninovky. Každá buňka mého těla cítila, že to je to „ono.“ Znamenalo to vzdát se mnoha věcí, a i blízkých osob, ale nikdy jsem nelitovala.  Na konci roku jsem kromě toho založila neziskovou organizaci Děti patří domů, z. s., jejímž cílem bylo napomáhat snižovat počet dětí v dětských domovech. A obě neziskovky pak formovaly moji osobnost a mé lidské i odborné směřování.

V Prázdninovce jsem se pustila hned do akce. Celkem jsem se prozatím účastnila 8 dlouhých autorských kurzů, řady krátkých autorských i zakázkových a aktivně se podílela na chodu organizace. Z dobrovolnických aktivit šlo o tyto nejdůležitější:

Tramtárie 2008 (elévka, dlouhý AK)

Tramtárie 2009 (elévka, dlouhý AK)

Vlastní cestou 2010 (instruktorka, dlouhý AK)

A išli spolu ďalej 2011 (instruktorka, dlouhý AK)

Vítr ve vlasech 2012 (zástupce šéfinstruktora, dlouhý AK)

Prvosen 2013 (instruktorka, krátká IA)

Prvosen 2014 (instruktorka, krátká IA)

Správní rada v letech 2015 a 2016 (členka SR)

Equilibrium 2015 (šéfinstruktorka, dlouhý AK)

Memento 2016 (instruktorka, dlouhý AK)

Prázdninovková párty 2016 (šéfinstruktorka, akce pro veřejnost, fundraising)

Tramtárie 2017 (šéfinstruktorka, dlouhý AK)

Ze zakázkových věcí jsem realizovala:

Cestou k sobě 2010 (elévka, tři navazující ZK pro dospívající z pěstounských rodin)

Cesta hrdiny 2012 (šéfka, tři navazující ZK pro puberťáky z pěstounských rodin)

Think big! (později SmartUp) (ZK, vedlejší lektor po několik běhů v letech 2011-2016)

Kurz In IUSTITIA (2016) (lektorka, ZK pro právníky a sociální pracovníky)

V mezičase jsem práci v dětském domově vyměnila za práci v Děti patří domů, kde jsem koordinovala služby pro pěstounské rodiny, byla v přímé práci s rodinami a pěstounskými dětmi, i organizaci řídila z pozice člena SR. Jsem hrdá na to, že jsem organizaci postavila na nohy, a pak z ní dokázala odejít. I v Prázdninovce jsem si dala chvilku oddych, a veškerý svůj čas věnovala svému synkovi Vilémovi. Nyní žiji s milujícím manželem a skoro tříletým synem v Brně, pracuji pro Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí, nárazově jako lektorka nebo také externí spolupracovnice Veřejného ochránce práv. A nesmírně se nyní znovu těším na to pohlcující prostředí a tvůrčí lidi, jež Prázdninovku provázejí.

Kurzy, na kterých se potkáme: Míša Blajda Trávníčková


slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/