Přihlásit se

Odraz

22+ | Kurz pro začínající učitele

Aktuálně
Kurz je v tuto chvíli naplněný. Přesto se můžete přihlásit, budete zařazeni mezi náhradníky a kdo ví, třeba to nakonec klapne a na kurz s námi pojedete.

Pokud si nejsi jistý, zda je kurz právě pro tebe, vyplň přihlášku a my se ozveme.
Nehodí se ti letošní termín, ale o kurz máš zájem? Plánujeme ho v příštím roce zopakovat.
Pošli nám svůj kontakt na odraz@psl.cz a my se ozveme příští rok.

Nadační fond Zeměkvět podpořil kurz Odraz i v letošním roce!

Mise: Učit

Jsi na začátku učitelské mise nebo učitelství v současné době studuješ?

Co je pro tebe v učitelské roli zdrojem radosti a čeho se obáváš?

Na jakých hodnotách bys chtěl/a jako učitel/ka stavět?

Jaké jsou tvé silné a slabé stránky?

Jaký/á bys chtěl/a být učitel/ka?

Zaujaly tě tyto otázky?

Pošli přihlášku na kurz Odraz! Kurz, na kterém poznáš a prohloubíš své profesní sebepojetí.

Skrze spoustu zážitků lépe porozumíš sám/sama sobě v roli učitele či učitelky a zjistíš, jak chceš tuto profesi dělat dobře a zároveň tak, aby ti to vyhovovalo. Společně budeme mapovat individuální zdroje profesní radosti, naplnění a seberealizace. Na kurzu se setkáš s lidmi v podobné profesní situaci, kteří tě mohou podpořit a se kterými můžeš sdílet své radosti i obtíže.

Díky kurzu zjistíš, co je pro tebe důležité a jak to chceš propisovat do svého učitelského působení. Jaké jsou tvé kvality a jak je můžeš v učitelství uplatnit i na čem chceš ještě makat. Díky tomu všemu lépe porozumíš sobě jakožto učiteli či učitelce a upevníš se v tom, jaké je tvé místo v mikrokosmu školy i makrokosmu vzdělávacího systému.

Kurz nebude o tom, jaká je nejpřínosnější výuková metoda. Neřekneme ti, jaký ze škály přístupů k dětem je nejlepší, ale spíše tě provedeme dobrodružnou cestou při tvorbě vlastního návodu, jakým učitelem či učitelkou chceš být; vlastní originální mapy tvého učitelského JÁ.

Proč?

Kurz o učitelském profesním sebepojetí?

Pozitivní profesní sebepojetí je podle výzkumů jeden z nejvýznamnějších faktorů toho, jestli začínající učitelé v profesi budou dlouhodobě spokojení a jestli v ní vůbec setrvají. Tvorba profesního sebepojetí zvyšuje spokojenost v roli učitele a také zvyšuje odolnost v náročných situacích, které učitelská profese přináší. Připrav se na nezapomenutelný zážitek, který ti pomůže najít větší motivaci, sílu a radost na vlastní učitelské cestě.

Kurz Odraz získal v roce 2023 od PŠL výroční cenu za nejlepší dramaturgii kurzu.

Co ti kurz přinese?

 • Sebe-vědomí v učitelské roli.
 • Nevšední zážitky, vrcholky i údolí.
 • Společenství stejně naladěných lidí.
 • Promyšlenou kombinaci programů a her.
 • Lépe poznáš své kvality související s učitelstvím.
 • Prozkoumávání svých učitelských představ, vzorů i ideálů.
 • Soustředění se na sebe a naslouchání ostatním.
 • Sdílení ve skupinách, ve dvojicích i samotu.
 • Motivaci a inspiraci do práce s lidmi.
 • Pohyb i klidné soustředění.
 • Podporu společenství.
 • Smích i zamyšlení.

Kurz z pohledu loňských účastníků

SEBEVĚDOMÍ V UČITELSKÉ ROLI

„Přestala jsem hledat, jak být někým jiným, a začala se soustředit na to, jakým způsobem můžu směřovat k té nejlepší verzi sebe samé.

HRDOST

„Začala jsem si sama sebe v roli učitele i učitelské profese obecně více vážit.

Došlo mi, že každý, kdo učí srdcem a v plné autenticitě je pro mě hrdinou.

„Na učitelské cestě je potřeba být hrdý i na zdánlivě malé úspěchy.“

ODVAHA HLEDAT VLASTNÍ CESTU

„Vnímám velkou vzpruhu v tom, hledat vlastní pojetí učitelství, které bude vycházet z toho, kdo jsem, jak přistupuji k věcem, jak myslím, jak cítím.“

„Trošku jsem se styděla za to, že se dělám věci jinak, že jsem jako složitá. A teď jsem se opravdu postavila za to, jaká jsem jako osobnost, a že opravdu to chci přenášet do své praxe. Nestydět se za to, že je pro mě v pedagogice důležité něco jiného než pro ostatní.

„Líbí se mi, že těch cest být dobrý učitel je tolik, že jsou všechny dobrý, že je vlastně nejlepší se nikdy nezačít cítit hotově a hledat dál.“

MOTIVACE

„Absolvování kurzu mi pomohlo pojmenovat, proč mě učitelství láká a proč v něm vidím velký smysl, a dodalo mi motivaci učit a nasazení do práce s dětmi.“

Kurz mi dal motivaci na sobě pracovat vnitřně. Nebát se jít do hloubky. Přijmout se.

SÍLA A PODPORA KOMUNITY

„Pomohlo mi, že jsem viděla velké množství pedagogů, kterým záleží na tom, co dělají, koncentrované na jednom místě.“

Během prvního ročníku kurzu jsme pomocí dotazníků měřili dopad kurzu na účastníky, z výsledků jsme nadšení a zvěřejněny jsou ve výzkumné zprávě.

Pro koho?

Pro začínající učitele jakéhokoliv věku a délky praxe.

Pro ty, kteří učí nebo se chystají učit.
Kurz Odraz je pro aktivní učitele i studenty učitelství v posledních ročnících. Pro ty, co úplně začínají, i pro ty, co už ve škole nějaký čas působí a stále se považují za začínající učitele.

Kdy?

Hlavní část: 10. 8. – 18. 8. 2024

Pokurzovní víkend: 17. – 19. 1. 2025

Kde?

V Orlických horách

Bude to tak trochu překvapení. S tím v Prázdninovce rádi pracujeme. Každopádně ti můžeme prozradit, že se potkáme v Orlických horách a každý z vás bude mít svou postel a střechu nad hlavou.

Za kolik?

Díky podpoře z Nadačního fondu Zeměkvět jsme mohli snížit cenu kurzu, i když reálné náklady dosahují zhruba 12 000 Kč.

Pro všechny, co se přihlásí od 22. 4. 2024 dál, platí minimální cena 8 900 Kč.

Jedná se opravdu o minimální cenu, která nám umožní kurz realizovat. Pokud ti to finanční prostředky dovolují, budeme velmi vděční za vyšší částku, která pomůže pokrýt produkčně náročnější programy. Maximum této částky jsme stanovili na 15 900 Kč. I poslání minimální částky je zcela v pořádku.

Kurz Odraz děláme v týmu dobrovolnicky bez jakéhokoliv honoráře a účastnické poplatky slouží k pokrytí nákladů na přípravu a realizaci.

Otázky a odpovědi

Nejsme klasická letní škola. Náš kurz staví na zážitkové pedagogice, program poběží od rána do večera podobně jak na táboře. Budeme hodně v přírodě, bude to intenzivní s využitím programů, her, reflexí a sdílení. Není to expediční kurz ani kurz o přežití, ale dostaneš se za hranice své komfortní zóny. Nebude to na hranici tvých fyzických možností, ale pracujeme tak, že vyváženost psychických a fyzických výzev je důležitá. Celé je to postavené na zážitku, který nás učí. Můžeš potřebovat oblečení, které můžeš zničit, a možná i plesové šaty. Z kurzu si neodvezeš metody práce se žáky, ale se sebou.

Tým kurzu je poskládaný ze zkušených lektorů PŠL a velká část má i svou vlastní učitelskou zkušenost.

Jedenáct dní kurzuubytování, kompletní strava (včetně možnosti vegetariánské verze; pokusíme se vyjít vstříc i případným dalším stravovacím specifikům), základní úrazové pojištěnívyšperkovaný program se zkušenými instruktory a spousta překvapení. Nesedí ti počet dnů? V ceně je totiž rovnou zahrnut i lednový víkend v roce 2025, máš tedy 9 dní v létě a ještě víkend k tomu. Dopravu tam a zpět si hradíte sami.

Podařilo se nám vyjednat pro kurz finanční podporu od nadačního fondu Zeměkvět, díky tomu snad cena kurzu nikoho nelimituje v účasti.

My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to baví a dává nám to smysl. Nejen kurz samotný, ale i jeho tvorba. A to je nám naší odměnou.

Pokud je pro tebe cena kurzu příliš vysokámáme pro tebe řešení – je možné se obrátit na Lipnický stipendijní fond a požádat o finanční podporu. Můžeš dostat až 4000 Kč. Pro více informací nás kontaktuj na odraz@psl.cz.

Další možností je, že ti na kurz může přispět zaměstnavatel, například škola z tzv. šablon. Neboj se zkusit zeptat vedení své školy na tuto možnost, ze zkušenosti víme, že škola může někdy zaplatit i celou částku. Pro školu umíme vystavit fakturu.

Kdyby pro tebe bylo důležité rozložení platby na více splátek, je to možné. Stačí se ozvat na náš mail odraz@psl.cz, kde s tebou Danča domluví vše potřebné.

Když zrušíš svoji účast na kurzu (storno podmínky)

Někdy se ozve nepřízeň osudu a i na akci, kam opravdu chceš, nakonec jet nemůžeš. Vezmi, prosím, na vědomí, že v případě odhlášení se z kurzu již po zaplacení účastnického poplatku (když s tebou již napevno počítáme) jsou stanoveny následující výše storno poplatků:

 • do 9. 6. 2024 včetně: 20% z ceny kurzu
 • od 10. 6. 2024 do 9. 7. 2024 včetně: 30% z ceny kurzu
 • od 10. 7. 2024 do 25. 7. 2024 včetně: 50% z ceny kurzu
 • 26. 7. 2024 nebo později: 100% z ceny kurzu

Platí, že za cenu kurzu se považuje minimální cena kurzu (tedy 6 900 Kč nebo následně vyšší částky, podle termínu odeslání přihlášky). Jestli nám od tebe došla vyšší částka, vše navíc samozřejmě pošleme zpět bez jakéhokoliv krácení.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna a je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

Člověk nikdy neví, co ho potká, pro tento případ doporučujeme uzavřít pojištění storna.

Přihlášky

10. 08. 2024 - 18. 08. 2024 Odraz
Orlické hory

Chcete se na něco zeptat?

Neváhej a ptej se na cokoli.

Zpátky ti odepíše Danča.

Dana Bimková

odraz@psl.cz

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/