Přihlásit se

Odraz

Dobrý start tvé učitelské mise.

Aktuálně

Přihlas se, moc volných míst už nezbývá!

Mise: učit

Stojíš na prahu a chystáš se k odrazu do mise UČIT?

Možná už v tom nějaký ten pátek jedeš, ale stále cítíš, že to není ono. Být učitelem je prostě velká věc. Je potřeba se cítit dobře sám v sobě, aby člověk mohl předávat to dobro dál. Náš kurz bude o pozitivním sebepojetí v roli učitele.

Co to znamená? 
Skrze spoustu zážitků, které tě na kurzu čekají, více porozumíš sám/sama sobě v roli učitele a zjistíš, jak najít v učitelství zdroj radosti, naplnění a seberealizace. Jednoduše řečeno, zpevníš svoje profesní sebevědomí, abys ses mohl/mohla odrazit do učitelské kariéry.

Díky kurzu zjistíš, jak to máš se svými hodnotami, kde máš své kvality i omezení, a skrze to i lépe porozumíš sobě jakožto učiteli a upevníš se v tom, jaké je tvé místo ve vzdělávacím mikrokosmu školy i makrokosmu vzdělávacího systému.

Náš kurz určitě nebude o výukových metodách či postupech, jak zlepšit tvou výuku, ale spíše o tom, jak lépe pracovat sám/a se sebou, abych se cítil/a dobře v učitelské roli.

Máme velkou radost,

náš kurz finančně podpořil NF Zeměkvět.

Co ti kurz přinese? Co na něm zažiješ?

 • Sebe-vědomí v učitelské roli.
 • Nevšední zážitky, vrcholky i údolí
 • Společenství stejně naladěných lidí.
 • Promyšlenou kombinaci programů a her.
 • Lépe poznáš své kvality související s učitelstvím.
 • Prozkoumávání svých učitelských představ, vzorů i ideálů.
 • Soustředění se na sebe i naslouchání ostatním.
 • Sdílení ve skupinách, ve dvojicích i samotu.
 • Motivaci i inspiraci do práce s lidmi.
 • Samotu i podporu společenství.
 • Pohyb i klidné soustředění.
 • Smích i zamyšlení.

Pro koho?

Pro začínající učitele jakéhokoliv věku a délky praxe.

Pro ty, kteří učí nebo se chystají  učit. Náš kurz je pro aktivní učitele i studující učitelství v posledních ročnících. Pro ty, co úplně začínají i pro ty, co už ve škole nějaký čas působí a stále se považují za začínající učitele.

Kdy?

Hlavní část: 12. 8. – 20. 8. 2023

Pokurzovní víkend: 19. 1. – 21. 1. 2024

Kde?

Na českých horách.

Bude to tak trochu překvapení. S tím v Prázdninovce rádi pracujeme. Každopádně ti můžeme prozradit, že se potkáme někde na našich horách a každý z vás bude mít svou postel pod střechou.

Proč?

Z různých stran se pohybujeme ve vzdělávání, přemýšlíme o tom, co ho trápí, mluvíme o tom s lidmi kolem sebe. Pozitivní profesní sebepojetí je podle výzkumů jeden z nejvýznamnějších faktorů toho, jestli začínající učitelé v profesi setrvají a jestli v ní budou dlouhodobě spokojení.

Zážitkový kurz v přírodě využívající metodu zážitkové pedagogiky, kterou Prázdninová škola Lipnice již 45 let úspěšně rozvíjí, je pro rozvoj profesního sebepojetí začínajících učitelů ideální. Kurz vytváří bezpečný prostor, v němž můžeš na porozumění sobě v roli učitele intenzivně pracovat s oporou ve stejně naladěných účastnících i v odbornosti lektorů.

Rádi bychom ti usnadnili odraz do světa učitelství. Možná už máš svůj první odraz za sebou, ale rád/a bys našel/našla pevnější půdu pod nohama pro ten druhý odraz, který by mohl přinést více uspokojení ve tvé profesi.

Za kolik?

Nabízíme rozpětí ceny 6 900,- až 14 900,- Kč.

Kolik nakonec zaplatíš, necháváme na tobě.

Proběhla jednání o podpoře našeho kurzu s donory. Máme velkou radost, že se nám podařilo společně domluvit finanční podporu s NF Zeměkvět, a tím se minimální cena snížila na pouhých 6 900,- Kč.

Každá částka v rozmezí mezi 6 900,- a 14 900,- Kč je zcela v pořádku.

Nižší limit odpovídá nutným nákladům kurzu. Vyšší částka nám dovolí pokrýt rozpočet na zajímavější aktivity a programy, které na kurzu můžeme uvést, a zároveň umožní účast i těm, kteří nemohou zaplatit vyšší sumu. Zároveň vyšší částka umožní podpořit i celkový chod Prázdninovky jako takové. Moc za to děkujeme.

Kurz Odraz děláme dobrovolnicky bez jakéhokoliv honoráře a účastnické poplatky slouží k pokrytí nákladů na přípravu a realizaci.

Možná tě napadají podobné otázky

 1. Mám na to učit? 
 2. Věřím si jako učitel/ka?
 3. Jaká je role učitele/učitelky, co vlastně dělá?
 4. Co mi dělá radost a co mi ji bere?
 5. Dá se při učení zažít úspěch?
 6. Na čem ve mně je dobré stavět?
 7. Jak se to dá všechno zvládnout?
 8. Co mě na učení vlastně přitahuje, co mě motivuje?

Pokud tě takové otázky napadají, potřebuješ Odraz!

Otázky a odpovědi

Nejsme klasická letní škola. Náš kurz je postaven na zážitkové pedagogice, program poběží od rána do večera podobně jak na táboře. Budeme hodně v přírodě, bude to intenzivní s využitím programů, her, reflexí a sdílení. Není to expediční kurz ani kurz o přežití, ale dostaneš se za hranice své komfortní zóny. Nebude to na hranici tvých fyzických možností, ale pracujeme tak, že vyváženost psychických a fyzických výzev je důležitá. Celé je to postavené na zážitku, který nás učí. Můžeš potřebovat oblečení, které můžeš zničit, a možná i plesové šaty. Určitě si z kurzu neodvezeš metody práce se žáky, ale se sebou.

Tým kurzu je poskládaný ze zkušených lektorů PŠL a velká část má i svou vlastní učitelskou zkušenost.

Deset dní kurzuubytování, kompletní strava (včetně možnosti vegetariánské verze; pokusíme se vyjít i případným dalším stravovacím specifikům), základní úrazové pojištěnívyšperkovaný program se zkušenými instruktory a spousta překvapení. Dopravu tam a zpět si hradíte sami.

Je to tedy 990,- Kč/osobu a den, tedy teď po získání dotace od NF Zeměkvět pro tebe jen 690,-Kč, ve kterých máte ubytování, jídlo, program a překvapení, která si mnohdy i odnesete domů. Srovnejte to např. s  pobytovou dovolenou, pobytem v lázních nebo s jinými hodnotami, které pořídíte za stejnou cenu.

My instruktoři program připravujeme zcela dobrovolnicky – protože nás to prostě baví a dává nám to smysl. Nejen kurz samotný, ale i jeho tvorba. A to je nám naší odměnou.

Pokud je pro tebe cena kurzu příliš vysokámáme pro tebe řešení – je možné se obrátit na Lipnický stipendijní fond. Pro více informací nás kontaktuj na náš mail odraz@psl.cz

Další možností je, že ti na kurz může přispět zaměstnavatel například škola z tzv. šablon. Neboj se zkusit zeptat na tuto možnost.

Kdyby pro tebe bylo důležité rozložení platby na více splátek, je to možné. Stačí se po přijetí na kurz ozvat na náš mail odraz@psl.cz, kde s tebou Danča domluví vše potřebné.

Když zrušíte svoji účast na kurzu vy (storno podmínky)

Někdy se ozve nepřízeň osudu a i na akci, kam opravdu chcete, nakonec jet nemůžete. Berte, prosím, na vědomí, že v případě odhlášení se z kurzu již po zaplacení účastnického poplatku (když s vámi již napevno počítáme) jsou stanoveny následující výše storno poplatků:

 • více než 60 dnů až do 60. dne včetně před započetím kurzu: 20% z ceny kurzu
 • méně než 60 dnů až do 30. dne včetně před začátkem kurzu: 30% z ceny kurzu
 • méně než 30 dní až do 14. dne včetně před začátkem kurzu: 50% z ceny kurzu
 • méně než 14 dní před kurzem: 100% z ceny kurzu

Platí, že za cenu kurzu se považuje minimální cena kurzu (tedy 6 900 Kč); jestli nám od vás došla vyšší částka, vše navíc vám samozřejmě pošleme zpět bez jakéhokoliv krácení.

Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna a je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

Někdy se stane, že náhlá onemocnění (a nejen ta dětská) vás donutí zrušit společný program. Proto doporučujeme uzavřít pojištění storna pro případ, že budete nuceni kurz zrušit.

Přihlášky

12. 08. 2023 - 20. 08. 2023 Odraz
České hory
Již proběhlo

Chcete se na něco zeptat?

Neváhejte a ptejte se na cokoli.

Zpátky vám odepíše Danča.

Dana Bimková

odraz@psl.cz