Přihlásit se

ZaHRAda

Originální letní škola pro průvodce dětí ve věku 4 - 10 let. / 18+ let

ZaHRAda

aneb ČLOVĚČINA NENÍ DŘINA


Zážitkově metodický kurz, který Vás vytrhne z vašeho běžného života a vrátí vás zpátky rozesmáté a odhodlané rozvíjet v dětech vnitřní kvality osobnosti – ctnosti.

Nabízíme jedenáct let zkušeností s realizací zážitkových programů pro malé děti zaměřených na rozvoj ctností. Kurz je akreditovaný v systému DVPP.

Učit se být dobrým člověkem začíná už ve školce.

Zveme vás na originální letní školu pro průvodce dětí ve věku 4–10 let. Chceme vám předat naše zkušenosti s výchovou ke ctnostem. Budeme se spolu procházet zahradou, ve které rostou rostliny jako odvaha, vytrvalost, silná vůle, důvěra, sebeláska, starostlivost, pracovitost a další. Více o projektu https://vychovakectnostem.cz/

Věříme, že změna české společnosti k lepšímu je přímo závislá na kvalitě osobností dalších generací. Přinášíme vám výchovný koncept, který v dětech probouzí a rozvíjí vnitřní kvality osobnosti, které jim umožní projít životem odvážně, aktivně, zodpovědně a spokojeně. Ovlivní klima třídy či dětské skupiny k lepšímu a vede děti k větší samostatnosti a uvědomělosti ve všech oblastech života.

Karty ctností

Zážitkově metodický kurz, který Vás vytrhne z vašeho běžného života a vrátí vás zpátky rozesmáté a odhodlané rozvíjet v dětech vnitřní kvality osobnosti – ctnosti.

Ve spolupráci s ilustrátorkou Zdenkou Morávkovou Řezbovou jsme připravili krásnou metodickou pomůcku. Vybrali jsme pro vás 34 ctností, popsali, co která znamená a na zadní stranu karty vymysleli ke každé otázky pro děti a návrhy témat pro průvodce.

Každý účastník kurzu od nás dostane svůj vlastní set karet jako dárek.

Bližší informace o kartách ctností najdete na www.vychovakectnostem.cz

O kurzu podrobně

Za deset let jsme vyzkoušeli různé programové podoby – letní kurzy, tábory, víkendovky, navazující programy ve školce a rodinné zážitkové akce. Máme nasbíráno a rádi předáme dál.

Naše cesta začala osobní potřebou hledat odpovědi na otázky:

K čemu chci své dítě vychovat?

Co je vlastně důležité pro život?

S jakými kvalitami osobnosti zvládne mé dítě jakoukoli situaci v životě?

O čem kurz bude

Čeká vás šest plus dva intenzivních dní našlapaných zajímavým programem od rána do noci. Ukážeme vám, jak na rozvoj ctností. Všechno si vyzkoušíte sami na sobě. Naučíte se nové hry a ochutnáte originální programy. Vezmete do ruky štětec, lano, kámen a mnoho dalšího. Nejspíš potkáte indiána a smrtku. Kurz je sebezkušenostní a zážitků bude opravdu hodně 🙂

Co konkrétního vám kurz dá

  • nový způsob pedagogického uvažování orientovaného na ctnosti, který není invazivní a obohatí jakýkoli pedagogický přístup
  • obrovskou inspiraci ve formě her, aktivit a pomůcek

Všechno můžete hned po kurzu vyzkoušet při práci se svými dětmi.

Několik dalších přínosů kurzu

Inspirace od kolegů a dalších lidí, nové informace a dovednosti o ctnostech, zážitky, vzájemné sdílení zkušeností a motivace, sebepoznání, radost, nadšení a možnost dobít baterky, nápady na aktivity, způsob uvažování směrem k výchově ke ctnostem… a také odpočinek a pár dní v příjemné atmosféře.

Jaká je náročnost

Kurz není nijak fyzicky náročný. Jde nám o předání zkušeností a rozvojových prožitků a ne o to vás zničit. Chceme vás vrátit zdravé a bohatší o nové dovednosti, poznatky a motivaci k vlastní tvorbě. A možná i nová přátelství, ale to už je na Vás.

PŘIHLASTE SE NA KURZ

06. 08. 2023 - 11. 08. 2023 ZaHRAda
vede MgA. Jana Haková
Orlické hory
Již proběhlo

Kapacita srpnového termínu kurzu Zahrada je nyní naplněna.
Děkujeme za váš zájem!
Můžete se dále hlásit do pozice náhradníků.

Cena

Celková cena kurzu je 14 200 Kč.

Kurz je akreditovaný MŠMT v systému DVPP pod č. j.  MSMT- 28774/2022-4-976, a proto je ve smyslu § 57 odst. 1 písm. d) zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty osvobozený od DPH.

Podrobnosti k ceně

Cena se skládá z nákladů na program a poplatku za ubytování a stravu na letní části kurzu.

Dopravu si účastníci hradí sami. Cena nezahrnuje ubytování a stravu na podzimní části, která bude probíhat seminární formou (místo bude upřesněno na kurzu).

Při platbě ze Slovenska není započítán poplatek za bankovní převod.

Akreditace a dotace

Kurz je akreditovaný v systému DVPP pod č. j.  MSMT- 792/2020-2-138 v rozsahu 67h a je na něj možné uplatnit tzv. šablonovou dotaci.

Kurz je možné hradit také z operačního programu Jan Amos Komenský

Fakturace

Pro vystavení faktury kontaktujte Zdenku Holubcovou: zdenka.holubcova@psl.cz.

Termín a místo

Letní část

šest nabitých dní o letních prázdninách včetně ubytování a plné penze

  • Od neděle 6. 8. 2023
  • Do pátku 11. 8. 2023

V Orlických horách v chatě Na konci světa

Říjnový víkend

Navazující metodický víkend. Denní seminář bez ubytování a stravy

  • Od pátku 6. 10. 2023 od 18 hod.
  • Do neděle 8. 10. 2023 do 13 hod.

Místo setkání bude upřesněno.

Podpora

Kontakt

Pavla Přibylová – pro srpnový termín
pavla.pribylova@psl.cz

slot gacor
slot thailand
https://bridgejunks.com/
slot thailand
https://dramalist.org/